Yükleniyor...

AB Vekilleri, Yeşil Kripto Madenciliği Teklifini Reddetti

AB vekilleri, yeşil kripto madenciliği için verilen teklifi reddetti.

ab vekilleri

AB vekilleri, yeşil kripto madenciliği için verilen teklifi reddetti.

Yeşil Parti, proof-of-work algoritmasına kısıtlama getirmeyi başaramamasının ardından, madencilik teknikleri üzerinde çalışmaya başlamıştı.

AB Vekilleri Öneriyi Reddetti

AB milletvekilleri, Yeşil Parti’nin Bitcoin madenciliğine alternatifler araştırmak için vermiş olduğu öneriyi reddetti.

Yeşil Parti’nin bu çabası, Avrupa Parlamentosu’ndaki bazı üyelerin proof-of-work konsensüsünün yasaklanmasına yönelik girişimlerini takip etti.

Parlamentonun Yeşiller komitesinin İspanyol bir üyesi olan Ernest Urtasun, Ekonomi ve Parasal İşler Komitesi’ne teklifin reddedilmesi sebebiyle hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Urtasun, verilen teklifin Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCA) olarak bilinen mevzuata hiçbir şekilde müdahale etmediğini dile getirdi.

Urtasun, oylama yapılmadan önce teklifin Avrupa Komisyonu’nun kripto çalışmalarının bir devamı niteliğinde tasarlandığını söyledi.

Verilen teklifte 800.000 avroluk miktar, kripto para birimi madenciliği için bilimsel bir yöntem geliştirmeye ayrılmıştı. Urtasun’a göre kripto varlıkların iklime ve çevreye önemli zararlar verebileceğine dair kanıtlar söz konusu.

Urtasun, mevcut planı, AB’nin genel bütçesinin nasıl harcanması gerektiği konusunda yapılan görüşmelere bağlama niyetindeydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner