AB Yetkilileri, Yapay Zeka Araçlarına Karşı Ek Önlemleri Tartıştı • Coinkolik
Yükleniyor...

AB Yetkilileri, Yapay Zeka Araçlarına Karşı Ek Önlemleri Tartıştı

Avrupa Birliği yetkilileri, ChatGPT gibi yapay zeka araçlarını halka karşı daha şeffaf hale getirecek ek önlemleri ele aldı.

Avrupa Birligi Kripto Yasa Taslagi MiCayi Resmilestirdi

Avrupa Birliği yetkilileri, ChatGPT gibi yapay zeka araçlarını halka karşı daha şeffaf hale getirecek ek önlemleri ele aldı. 

Avrupa Komisyonu’nun değerler ve şeffaflıktan sorumlu başkan yardımcısı Vera Jourova, 5 Haziran’da verdiği demeçte, dezenformasyon üretme potansiyeline sahip üretici yapay zeka araçlarını kullanan şirketlerin sahte haberlerle mücadele etmek amacıyla içeriklerine etiket koymaları gerektiğini söyledi. 

Jourova: Dezenformasyona Karşı Güvenlik Önlemi Alınmalı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jourova ayrıca, Bing Chat ve Bard gibi üretken yapay zekayı hizmetlerine entegre eden şirketlerin, kötü niyetli aktörlerin bunları dezenformasyon amacıyla kullanmasını önlemek için güvenlik önlemleri oluşturması gerektiğine de atıfta bulundu. 

Avrupa Birliği, 2018 yılında dezenformasyonla mücadelede öz denetim standartları konusunda teknoloji sektöründeki oyuncular için hem bir anlaşma hem de bir araç görevi gören Dezenformasyon Uygulama Kuralları’nı oluşturmuştu. Google, Microsoft ve Meta gibi büyük teknoloji şirketleri, Dezenformasyon Uygulama Kuralları’nı halihazırda imzalamış durumda. Ancak Jourova, bu şirketlerin önümüzdeki Temmuz ayında yapay zeka için yeni koruma önlemleri hakkında rapor vermeleri gerektiğini söyledi. 

Jourova ayrıca Twitter’ın uygulama kurallarından çekildiğini vurgulayarak, şirketin düzenleyicilerden daha fazla inceleme beklemesi gerektiğini belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x