Yükleniyor...

ABD’de 100 Binden Fazla ATM’yi Kullanarak Bitcoin Alınabiliyor!

Bankamatik kartlarını kullanarak ATM'ler aracılığıyla Bitcoin satın alma işlemi şu andan itibaren Amerika Birleşik Devletleri'nde oldukça kolay.

Bankamartik Kartı Bitcoin Alma ATM

Bankamatik kartlarını kullanarak ATM’ler aracılığıyla Bitcoin satın alma işlemi şu andan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça kolay. Bu durum, Genmega ve LibertyX arasındaki yakın işbirliğini ön plana çıkarıyor. Söz konusu işbirliği insanların banka kartlarını kullanarak çok sayıda ATM ile Bitcoin satın almasını sağlıyor.

Bankamatik Kartını Kullanarak ATM’den Bitcoin Alma

15 Ekim 2018 Pazartesi günü Finextra tarafından yayınlanan bir basın bültenine göre, ülkedeki tüm Genmega ATM’leri temelde Bitcoin ATM’lerine dönüştü. Ortaklığa dayanarak, Genmega ATM’leri artık ek bir özellik olarak LibertyX’i arayüzünü sunacak. Bu yenilik, ABD’deki herhangi bir Genmega ATM’sinde banka kartını kullanarak Bitcoin (BTC) alımının yapılmasını mümkün kılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu gelişme Amerika Birleşik Devletleri’nde türünün ilk örneğini temsil ediyor. Coinatrara’ya göre ülkede 2.300’den fazla BTC ATM’si bulunuyor. Bu en sonki ortaklıkla ABD’deki 100.000’den fazla Genmega ATM’si artık BTC ATM’leri görevi görecek.

Ortaklık hakkında yorum yapan LibertyX kurucu ortağı ve CEO’su Chris Yim şunları söyledi:

Son beş yıldır kripto para satın alımını daha kolay hale getirmek için yorulmadan çalışıyoruz ve şu anda ATM’lerle kripto para satın alma deneyimine sadelik, kolaylık ve güven getiriyoruz.

Bu yeni düzenlemenin temel faydası BTC satın alma sürecini basitleştirmesi. Bir bankamatik makinesinin nasıl çalıştığına aşina olan çoğu insan LibertyX arayüzünü kullanarak BTC’yi normal bir ATM’den satın almasında çok az sorun yaşayacak.

Genmega kıdemli başkan yardımcısı Wes Dunn yeni düzenlemenin tüm paydaşların yararına olduğu inancını dile getirdi:

ATM operatörleri her zaman hacim ve işlemleri büyütmenin yollarını arıyorlar. LibertyX ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yeni girişim, satıcı konumlarına ek bir araç trafiği getirecek ve operatörlere ek gelir sağlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x