Yükleniyor...

ABD’nin 20 Trilyon Doları Aşan Borcu Kripto Para Piyasasına Yarayacak

ShapeShift CEO'su Erik Voorhees, Kasım ayı itibarıyla yaklaşık 21,7 trilyon dolara ulaşan ABD'nin borcunun kripto para piyasasında büyük bir artışa neden olacağını söylüyor.

ABD Dış Borç Kripto Para Piyasası

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, Kasım ayı itibarıyla yaklaşık 21,7 trilyon dolara ulaşan ABD’nin borcunun kripto para piyasasında büyük bir artışa neden olacağını söylüyor. Voorhees;

Bir sonraki küresel ekonomik kriz gerçekleştiğinde ve kuruluşlar muhtemelen 20 trilyon dolarlık borçlarını geri ödeyemecek. Borcun ödenmesi için para basmak gerekecek ve fiat kaderine mahkum olacak. Bu aşamadan sonra kripto paralara ne olacağını izleyin.

Voorhees, borcun geri ödenebilmesi için hükümet ve Federal Rezerv’in daha fazla para basmak zorunda kalmasının enflasyonun artmasına ve ABD dolarının satın alma gücünün azalmasına neden olacağını ileri sürüyor.

BlackRock Gibi Büyük Finans Kurumları Endişeli

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Borcu

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri 6.317 trilyon dolardan fazla. BlackRock, ABD’nin hızla artan borcuna ilişkin endişelerini dile getiren en büyük finansal kurumu.

Şirketin CEO’su Larry Fink, ABD hükümetinin ülkenin artan bütçe açığı nedeniyle ekonomik krize doğru gittiğini söylüyor. Fink, gelecek yıldan başlayarak ABD’nin yılda 1 trilyon dolar borç alacağını dile getiriyor. ABD Merkez Bankası’nın artan faiz oranlarından anlaşılacağı üzere, faizler ekonominin sürdürülebilir olması için çok yüksek seviyelere gelmiş durumda. BlackRock CEO’su Larry Fink, “Ekonominin sürdürülebilirliği için faizlerin artması gerçek bir sorun olabilir.” diyor.

NYU Stern School’da profesör olan Nouriel Roubini, Fink’in görüşlerine katıldığını dile getirerek faiz oranının ABD ekonomisinin büyüme oranıyla eşleşmeyen bir noktaya geldiğini vurguluyor. Roubini, 2020 yılında büyük bir ekonomik krizin yaşanacağını öngörüyor.

Bir çok ekonomist tarafından tahmin edildiği üzere 2020 yılı sonuna kadar ABD’de bir ekonomik kriz yaşanırsa, Federal Rezerv’in aşırı yükselttiği faiz oranı nedeniyle ABD doları büyük ölçüde değer kaybına uğrayabilir. Bu durum yatırımcıların yatırım yapmasını önemli ölçüde engelleyecektir. Bu durumda kripto para birimleri ve altın gibi küresel ekonomiye bağlı olmayan varlıkların değeri artabilir.

Gelecek 10 Yıl İlginç Olacak

Civic’in kurucusu ve Multicoin Capital’in ortaklarından Vinny Lingham, önümüzdeki on yıl içinde kripto para birimlerinin değerinin artacağını, piyasanın karşılaştığı birkaç büyük düzeltmeye rağmen yıllarca varolmaya devam edeceğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x