Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, FTX ile İlgili Olarak Binance ile İletişime Geçti

ABD Adalet Bakanlığı, FTX'in mevcut durumu ile ilgili bilgi almak için Binance ile iletişime geçti.

ABD 1

ABD Adalet Bakanlığı, FTX’in mevcut durumu ile ilgili bilgi almak için Binance ile iletişime geçti.

Yetkililer, Binance’in FTX’in işleyişi hakkında neler öğrendiğini bilmek istiyor.

ABD, Gözünü FTX’e Çevirdi

Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere ABD makamları, FTX ile ilgili bilgi almak için kripto para borsası Binance ile iletişime geçti.

Binance, Avrupa’daki düzenleyicilerle birlikte ABD’deki mali düzenleyicilerden de iletişim talebi olduğunu belirtti. Düzenleyiciler, Binance’in FTX ile ilgili neler öğrendiğine dair bilgi talep ediyor.

Binance ve FTX yetkilileri, konuyla ilgili bir yorum yapmış değil.

Görüşmelere aşina olan bir kaynak, Binance’in firmayı milyarlarca dolar olarak ölçülen likidite sıkışıklığından kurtarmak için FTX’in acil olarak satın alınmasını değerlendirdiğini söyledi.

Ancak Binance’in durum tespit ekibi, FTX’in Sam Bankman Fried tarafından kurulan ticaret şirketi Alameda Research ile olan ilişkisiyle ilgili şüpheli çatışmalar keşfetti. Ekibe göre FTX müşterilerinin fonları, iş amaçlı kullanıldı.

Şirketin yaşadığı çöküş, hem kripto endüstrisinde hem de hükümette büyük endişelere neden oldu. Senatör Sherrod Brown, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Finansal gözlemcilerimizin FTX’in çöküşüne neyin yol açtığını araştırması son derece önemli. Böylece meydana gelen suistimalleri tam olarak anlayabiliriz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner