Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Eylem Planını Açıklayacak

ABD Adalet Bakanlığı, TSİ 20 00'da düzenlenecek basın toplantısıyla kripto para eylem planını açıklayacağını duyurdu.

abd adalet bakanligi 1

ABD Adalet Bakanlığı, TSİ 20 00’da düzenlenecek basın toplantısıyla kripto para eylem planını açıklayacağını duyurdu.

Adalet Bakanlığı kısa bir süre sonra büyük bir uluslararası kripto para yaptırım eylemlerini duyurmayı planlıyor. Gerçekleştirilecek basın toplantısı, Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco tarafından yönetilecek.

Basın toplantısında konuşacak diğer isimler arasında Adalet Bakanlığı ceza dairesinden Başsavcı Yardımcısı Kennth Polite, ABD New York Doğu Bölgesi Başsavcısı Breon Peace, FBI’ın Yardımcı Direktör Yardımcısı Brian Turner ve Hazine Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Wally Adeyemo yer alacak.

Kripto para borsası FTX’in Kasım ayında iflas etmesi, özellikle ABD’de yer alan regülatörleri kripto sektörü konusunda alarma geçirdi. Benzer bir biçimde Avrupa Birliği de kripto sektörü ile ilgili olarak düzenlemeler yapılması gerektiğin her fırsatta vurguladı ve MiCA tasarısını onaylandı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yükselişe geçtiği şu günlerde, açıklanacak planın sektöre nasıl etki edeceği merak konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner