Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Hırsızları için Tetikte

ABD Adalet Bakanlığı'nın kripto uygulama ekibi, bilgisayar korsanları ve kripto hırsızlarının peşini bırakmıyor.

hacker

ABD Adalet Bakanlığı’nın kripto uygulama ekibi, bilgisayar korsanları ve kripto hırsızlarının peşini bırakmıyor.

ABD Adalet Bakanlığı’nın üst düzey kripto polisi, devlet destekli bilgisayar korsanlarının yükselişi göz önüne alındığında bunun oldukça önemli bir sorun olduğunu söyledi. Yasadışı kripto faaliyetlerinin günden güne arttığını belirten ABD Adalet Bakanlığı, bilgisayar korsanlarına ve kripto hırsızlarına daha sert adımlar atılacağını vurguladı. ABD Adalet Bakanlığı kripto para uygulama ekibinin (NCET) yöneticisi Eun Young Choi, 15 Mayıs’ta yayınlanan bir raporda, merkeziyetsizlik çalışmalarına ve zincir köprü içeren olaylara yöneldiğini belirtti.

Yasadışı Kripto Olayları Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto endüstrisiyle ilgili yayınlanan raporlarda, illegal eylemler dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca 630 milyon dolarlık kripto varlık çalan Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, bu alana damga vurmuştu. Sektörün her alanında saldırıya geçen kripto hırsızları, genellikle de o sürecin trend konularına yöneliyordu. Bu durumdan mağdur olan topluluğun büyük bir kesimini de NFT severler oluşturmuştu.

2023’ün ilk çeyreğini incelediğimizde ise 15.600 dolardan 31.000 dolara ulaşan bir BTC görmüştük. Piyasanını yukarı yönlü fiyatlamasını fırsat bilen saldırganlar, milyonlarca yatırımcıyı zarara uğratmıştı. Bu zararlar yalnızca yatırımcıyla kalmayıp, birçok kripto borsasını, kripto şirketlerini derinden etkiledi. Günümüzde de hız kesmeden devam eden yasadışı kripto olaylarına daha sert önlemler alınmaya devam ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x