Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Kripto Para Raporu

Adalet Bakanlığı bugün, kripto para birimlerinin oluşturduğu tehlikeleri ve bu "risklerin" nasıl azaltılacağına ilişkin çerçevesini inceleyen bir rapor yayınladı.

ABD Adalet Bakanligindan Kripto Para Raporu

Adalet Bakanlığı bugün, kripto para birimlerinin oluşturduğu tehlikeleri ve bu “risklerin” nasıl azaltılacağına ilişkin çerçevesini inceleyen bir rapor yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başsavcı William Barr bugün “Kripto Paraların Uygulanma Çerçevesi” başlıklı bir rapor yayınladıklarını duyurdu. Rapor, kripto para birimlerinin esas olarak suçlular tarafından kullanılabilecek tehlikelerini inceliyor. Ancak bu tür para birimlerinin ABD ve müttefikleri için “hayati derecede önemli” olduğunu da ekliyor.

ABD Başsavcısı bugün yayımlanan raporda kripto para birimlerinin yarattığı tehlikeleri inceledi.

Başsavcı William Barr, kripto paraların kullanımının artmasıyla ilgili “tehditler ve yaptırım zorlukları” ve Adalet Bakanlığı’nın bunlarla nasıl başa çıkabileceği konusunda genel bir bakış sunan ofisinin “Kripto Para Birimi Uygulama Çerçevesi ”nin yayınlandığını duyurdu.

83 sayfalık belge, kripto para birimlerinin algılanan tehlikelerini ortaya koyuyor ve bu açıkların esas olarak suçlular tarafından kullanıldığını bildiriyor.

Raporda, “Günümüzde birkaç teknoloji, kripto para birimine göre potansiyel olarak daha dönüştürücü ve yıkıcı, ayrıca potansiyel olarak kötüye kullanıma daha yatkın” deniyor.

Rapor “Gerçekten de, nispeten kısa süreli hayatına rağmen, kripto para birimi teknolojisi Amerika Birleşik Devletleri’nin karşı karşıya olduğu en önemli suç ve ulusal güvenlik tehditlerinin çoğunda rol oynuyor.” diye devam ediyor ve kripto para biriminin internette uyuşturucu satın almak için giderek daha fazla kullanıldığını, kirli fonlar veya terörist grupları finanse etmek için de kullanıldığını ekliyor.

Rapor ayrıca suçluların, çocuk pornografisi veya silah gibi yasa dışı mallarda ödeme için kullanıldığını belirtiyor.

Ancak rapor, akıllıca kullanılırsa kripto paraların ABD için faydalı olabileceğini de ekliyor.

“Kamu güvenliğini artırmak ve ulusal güvenliği korumak için, özel sektörden düzenleyicilere, seçilmiş yetkililere ve bireysel kripto para kullanıcılarına kadar tüm paydaşların, kripto para biriminin yasa dışı bir platform olarak kullanılmamasını sağlamak için adımlar atması gerekecek” dedi.

“Gerçekten de, kripto para biriminin gerçekten dönüştürücü potansiyelini gerçekleştirebilmesi için, bu risklerin ele alınması zorunludur.”

Başsavcı Barr açıklamasında kripto para birimlerinin, kamu güvenliğini “tehlikeye atmadığı” sürece ABD ve müttefikleri için “hayati derecede önemli” olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x