Yükleniyor...

ABD, Banka Batışlarını Araştırıyor

ABD düzenleyicileri başarısız olan teknoloji bankalarını araştırıyor.

banka 1679730196

ABD düzenleyicileri başarısız olan teknoloji bankalarını araştırıyor.

FDIC başkanı Martin Gruenberg, bankaların batışlarının ardından bir soruşturmanın yürütüldüğünü söyledi. FDIC, bankaların batışlarının arkasındaki nedenleri araştırıyor.

FDIC, Başarısız Olan Bankalar Hakkında Soruşturma Yürütüyor

FDIC başkanı Martin Gruenberg, kendisi ve Fed Başkan Yardımcısı Michael Barr’ın ABD senatörlerine Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate Bank’ta neler olup bittiğini anlatmaya hazırlanırken bir soruşturmanın sürdüğünü aktardı.

Federal Deposit Insurance Corp. başkanı Martin Gruenberg Signature Bank ve Silicon Valley Bank liderlerinin bankaların iflaslarından sorumlu tutmak için yaptıkları eylemleri araştırıyor dedi.

signaturebank Czi6 cover

Gruenberg, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’ne teslim edilmek üzere hazırlanan ve patlamayı da ayrıntılarıyla anlatan yazılı konuşmasında, şirketlerin üst düzey yetkililerinin “bankalara verdikleri zararlar ve bankaların yönetimindeki suistimalleri nedeniyle” incelemeye tabi tutulacağını söyledi.

Gruenberg, kripto sektörünün en gözde finans kuruluşları arasında yer alan Silikon Vadisi ve New York merkezli Signature‘ın düşüşüne ilişkin açıklamalarında, FDIC’nin sigorta fonuna, çoğunlukla sigortasız mevduatları karşılamak için beklenen 22,5 milyar dolarlık bir fon için kendini tehlikeye attığını söyledi. Sorun geçen yıl, kripto borsası FTX battığında ve sektörün bir kısmını da beraberinde sürüklediğinde başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner