Yükleniyor...

ABD Bankalara Stablecoin Kullanma İzni Veriyor

ABD Para Birimi Kontrol Bürosu Ofisi (OCC) dün yaptığı açıklamada, bankaların ödemeleri ve diğer faaliyetleri yürütmek için stablecoin kullanabileceğini söyledi.

abd banka stablecoin

ABD Para Birimi Kontrol Bürosu Ofisi (OCC) dün yaptığı açıklamada, bankaların ödemeleri ve diğer faaliyetleri yürütmek için stablecoin kullanabileceğini söyledi.

Kurum, ulusal bankaların ve federal tasarruf derneklerinin bağımsız düğüm doğrulama ağlarına (INVN’ler, diğer adıyla blockchain ağları) katılıp katılamayacağını veya stablecoin kullanıp kullanamayacağını belirten bir yorumlayıcı mektup yayınladı. Mektupta, bu finans kurumlarının bir blok zincirine düğüm olarak katılabileceği ve ödemeleri depolayabileceği veya doğrulayabileceği belirtildi.

Bir INVN’ye katılan herhangi bir bankanın, bunu yaparken operasyonel, uyumluluk veya dolandırıcılık risklerinin farkında olması gerektiği belirtildi. Yine de, OCC, işlemleri doğrulamak için gereken çok sayıda düğüm nedeniyle INVN’lerin “diğer ödeme ağlarından daha esnek olabileceğini” söyledi ve bu da tahrifatı sınırlayabilir.

Blockchain Association’ın yönetici direktörü Kristin Smith, Twitter’da “mektupta blok zincirlerinin SWIFT, ACH ve FedWire gibi diğer küresel finansal ağlarla aynı statüye sahip olduğu belirtiliyor” dedi. Para Birimi Sorumlusu Vekili Brian Brooks, yaptığı açıklamada, diğer ülkeler gerçek zamanlı ödeme sistemleri kurarken, ABD’nin bu tür teknolojileri oluşturmak için özel sektöre “güvendiğini” ve görünüşte kripto para birimlerinin, özellikle de stablecoin’lerin kullanımını onayladığını söyledi.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x