Yükleniyor...

ABD Başkan Adayından Kripto Paralar için Regülasyon Vaadi

Bloomberg Terminali'nin arkasındaki ünlü milyarder ve Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adayı Michael Bloomberg, kripto paraların daha açık bir şekilde regüle edilmelerinin gerekliliğine vurgu yaptığı finansal reform planını açıkladı.

Michael Bloomberg Bitcoin BTC

Bloomberg Terminali’nin arkasındaki ünlü milyarder ve Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adayı Michael Bloomberg, kripto paraların daha açık bir şekilde regüle edilmelerinin gerekliliğine vurgu yaptığı finansal reform planını açıkladı.

Bloomberg’in devam eden seçim kampanyası kapsamında yayınlanan finansal reform planında, tüketicilerin daha fazla korunması ve daha güçlü finansal sistem hakkında vaatler sıralanıyor. Tüm bu finansal vaatlerin yanında kripto paralar için daha açık regülasyonların uygulanması vaadi yer alıyor.

Kripto paraların yüzlerce milyar dolar değerle hayatımızda yer bulduğuna dikkat çeken Bloomberg, gerekli regülasyonların ve gözetim mekanizmasının halen gelişmediğine dikkat çekerek, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri ile insanların birçok suç ve dolandırıcılık girişimi ile karşı karşıya kaldığını belirtiyor. Ünlü milyarder, kripto paraların belirli kuruluşlarca denetlenmesi ve ne zaman menkul kıymet olarak sınıflandırılacaklarına açıklık getirecek yasal çerçevelerin oluşturulmasının gerekliliğine değiniyor.

Ayrıca kripto paralar için vergi sisteminin de regüle edilmesi gerektiğini ifade eden Bloomberg, finansal kurumların ihtiyaçları doğrultusunda eksikliklerin tamamlanmasının önem arz ettiğini belirtiyor. Tüketicileri kripto para dolandırıcılığından koruyacak sistemlerin geliştirilmesine de değinen Bloomberg, tüm finansal işlemlerin bir veritabanına kayıt edilerek mevcut risklerin önüne geçilmesi önerisinde bulunuyor.

Bloomberg, kampanyası sırasında kripto paralara değinen son başkan adayı oldu. Daha önce demokrat adaylar Andrew Yang ve Eric Swalwel hem kripto para birimleri konusuna değinmiş, hem de kripto paralarla bağış kabul etmişlerdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x