Yükleniyor...

ABD Başkanı Donald Trump, Askeri Hastaneye Kaldırıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 sebebiyle askeri hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

trump covid askeri hastane

ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 sebebiyle askeri hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Üst düzey bir yönetim yetkilisi NBC News’e verdiği demeçte, Başkan Donald Trump’ın koronavirüs teşhisinin ardından Cuma günü “ihtiyati tedbir olarak” Walter Reed Tıp Merkezi’ne götürüldüğünü söyledi.

Sözcülerden Kayleigh McEnany Beyaz Saray’daki muhabirlere yaptığı açıklamada, “Başkan Trump hala iyi durumda, hafif semptomlar gösteriyor ve gün boyunca çalışıyor” dedi.

https://twitter.com/CoronaTurkey/status/1312142900478713856

Sözcü McEnany, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Çok dikkatli olmak gerektiği için ve uzmanların tavsiyesi üzerine, Başkan önümüzdeki birkaç gün boyunca Walter Reed’deki başkanlık ofislerinde çalışacak. Başkan Trump, hem kendisine hem de First Lady’ye verilen desteğin artmasını takdir ediyor.”

Başkanın tıbbi tesise nakledilmesi, teşhisinin açıklanmasının arkasından gerçekleşti. Cuma öğleden sonra erken saatlerde, Beyaz Saray doktoru, Trump’ın “yorgun ama moralinin iyi olduğunu” söyledi. Doktor Dr. Sean Conley, Trump’a deneysel bir antikor kokteyli tedavisi uyguladığını ve ayrıca birkaç besin takviyesi verdiğini söyledi.

Başkan, teşhisini Cuma sabahı Twitter’da duyurdu. O zamandan beri sosyal medya platformundan uzak durdu ve Beyaz Saray yetkilileri gün boyunca sağlığı hakkında birkaç güncelleme yaptı. NBC, Trump’ın durumuna aşina olan üç kişiden alıntı yaparak, Cuma öğleden sonra ateşinin düşük dereceli olduğunu bildirdi.

Beyaz Saray’da Başka Vakalar da Ortaya Çıktı

Bu arada CNN, birkaç saat önce Beyaz Saray’da başka koronavirüs vakaları daha olduğunu duyurdu. Covid-19 olanlardan birisi Trump’ın ofisinde çalışırken, diğeri de bir televizyon kanalının Beyaz Saraya muhabiri.

https://twitter.com/CoronaTurkey/status/1312085486173851649?s=20

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner