Anasayfa Blockchain ABD Başkanı Donald Trump Blockchain Teknolojisini Kullanabilir!

ABD Başkanı Donald Trump Blockchain Teknolojisini Kullanabilir!

Kripto para birimlerinin arkasındaki Blockchain adı verilen teknoloji gelişimini sürdürüyor. Teknoloji şu anda birçok alanda kullanılır hale geldi ve giderek yaygınlaşıyor. Şimdilerde Blockchain teknolojisinin oldukça ilgi çekici bir amaç için kullanılması gündemde. İddiaya göre ABD Başkanı Trump, ABD’nin güney sınırına inşaa etmeyi planladığı dev duvarın fonlamasında Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Ulusal haber ajansı olan NPR ile Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Ohio temsilcisi Warren Davidson bir röportaj yaptı. Röportajda birçok konuya değinen Davidson’ın değindiği en dikkat çeken konu Blockchain teknolojisi. Başkan Trump’ın gündeminde olan duvar ABD Meclisi’nde politik bir müsabaka haline dönüşmüş durumda. Davidson’a göre duvarın inşaasının fonlanması Blockchain teknolojisi kullanılarak yapılabilir.

Donald Trump sık sık duvar konusuna değiniyor ve geçtiğimiz günlerde de bu konuya değindi. ABD Meclisi’ndeki demokratların duvar fikrine karşı çıkıyor olmalarına değinen Trump tehditkar bir dille demokratları eleştirdi. Trump, ulusal güvenlik için duvarı olmazsa olmazlar arasında görüyor. Trump seçim kampanyası sürecinde de duvarı ciddi bir propaganda aracı olarak kullanmıştı.

Davidson gibi diğer Cumhuriyetçi vekiller duvara federal onay ile fonlamanın çıkmaması durumunda neler yapabilecekleri üzerinde çalışıyor. Toplu fonlama ve gönüllülük esasına dayalı katkı yöntemleri muhtemel seçenekler arasında yer alıyor. “Bir tuğla satın al, duvarı inşa et” sloganı ile duvar için özel bir kampanyanın başlatılması planlanıyor.

Warren Davidson, toplu fonlama yönteminde Blockchain teknolojisinin yer alabileceğini ifade ederek yenilikçi teknolojinin etkin bir şekilde gündeme gelmesine katkı sağlamış oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.216,161.93%