Yükleniyor...

Donald Trump’ın Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Askıya Alındı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı görevini bırakmasına iki hafta kala kalıcı olarak askıya alındı

abd baskani donald trumpin twitter hesabi kalici olarak askiya alindi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı görevini bırakmasına iki hafta kala kalıcı olarak askıya alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Coindesk haberine göre Twitter, Cuma günü geç saatlerde, Başkan’ın son tweetlerini ve bu tweetlerin olası sonuçlarını “yakından incelediğini” söyledi ve @realDonaldTrump adlı kişisel hesabındaki iki tweetin Joe Biden’ın görevine başlaması konusunda şiddet olayı yaratabileceği sonucuna ulaştı. Şirket yaptığı açıklamada, “17 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na ve eyalet başkenti binalarına yönelik ikincil saldırı önerisinden” söz edildiğini söyledi.

abd baskani donald trumpin twitter hesabi kalici olarak askiya alindi

Twitter daha önce, Başkan’ın destekçilerinden oluşan bir grubun ABD Kongre Binası’na girmesi, kongre bürolarını araması ve Biden’ın geçen yılki seçimlerde kazandığı zaferi teyit eden seçmen oturumunu kesintiye uğratması nedeniyle, Trump’ın erişimini 12 saat süreyle askıya almıştı. Karışıklık sırasında başkanın dört destekçisi ve bir polis memuru da dahil olmak üzere beş kişi hayatını kaybetti. Twitter cuma günkü açıklamada şunları söyledi:

“Bu haftaki korkunç olaylar bağlamında, Twitter Kurallarının ek ihlallerinin potansiyel olarak tam da bu eylem planına yol açacağını açıkça belirtmiştik. Kamu yararı çerçevemiz, halkın seçilmiş yetkililerden ve dünya liderlerinden doğrudan haber almasını sağlamak için mevcuttur. Kurallarımız ve bunu uygulama şeklimiz konusunda açıkça hareket etmeyi sürdüreceğiz.”

Şirket Cuma günü Başkan’ın iki tweet’ine atıfta bulundu ve bu tweetler hakkında şunları söyledi:

“Bu iki tweet, başkanın ifadelerinin farklı grupları harekete geçirebileceği ve şiddet olaylarını tırmandırabileceği şeklinde daha geniş bir bağlamda ele alınmalıdır.”

Twitter daha sonra Trump’ın kampanya direktörü (@garycoby) ve Trump’ın kampanya hesabını (@TeamTrump) yasakladı. Başkanın ilk yasağını aşmak için hükümetin kullandığı @POTUS hesabını kullanmasının ardından bu hesap da askıya alındı.

Karışıklıkla Birlikte Bitcoin (BTC) Yükselişini Hızlandırmıştı

Perşembe günü, ABD’de söz konusu karışıklığın başlamasının ardından Bitcoin konsolide olduğu seviyeden yeniden yükselmeye başlamıştı. Bitcoin (BTC) 39.000 dolar seviyesinden neredeyse 42.000 dolar seviyesine kadar yükselerek yeni bir ATH daha oluşturdu.

Bitcoin yayın saati itibariyle 39.616 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x