Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD Başkanı Joe Biden, Eski Ripple Üyesine Görev Verdi

ABD Başkanı Joe Biden, Eski Ripple Üyesine Görev Verdi

ABONE OL:google-news

Wall Street Journal, eski Hazine yetkilisi Michael Barr’ın, Para Birimi Denetçisi olarak Brian Brooks’un yerini alacağını bildirdi.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, eski bir ABD Hazine Bakanlığı yetkilisi ve bir zamanlar Ripple’in yönetim kurulunun bir üyesi olan Michael S. Barr, bir sonraki Para Birimi Denetçisi olacak.

ABD Senatosu tarafından onaylanırsa, Barr, 2020’nin son yarısında Mali İşler Sorumlusu olarak görev yapan eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks’un yerini alacak. Barr şu anda Michigan Üniversitesi Ford Kamu Politikası Okulu’nda dekan. Journal’ın bildirdiğine göre Barr, Barack Obama yönetiminin Hazine Departmanının bir parçasıydı ve burada Dodd-Frank Yasası şeklinde banka düzenlemeleri üzerinde çalıştı.

Barr, 2015 yılında Ripple‘ın danışmanlar kuruluna katıldı, ancak bir şirket sözcüsü bu haftanın başlarında onun artık kurula üye olmadığını doğruladı. Sözcü, kuruldan ne zaman ayrıldığıyla ilgili soruya ise yanıt vermedi.

Barr gerçekten aday gösterilir ve onaylanırsa, geçen hafta Anchorage’a ulusal bir güven sözleşmesi veren federal bankacılık düzenleyicisine liderlik edecek kripto para bağlantısına sahip ikinci kişi olacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoinDesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar