Yükleniyor...

ABD Başkanı Joe Biden, Vergileri Sıkılaştırmak İstiyor

ABD Başkanı Joe Biden, sermaye kazançları vergi oranının iki katına çıkarılarak yüzde 20'den yüzde 39,6'ya yükseltilmesini önerdi.

joe biden vergi

ABD Başkanı Joe Biden, sermaye kazançları vergi oranının iki katına çıkarılarak yüzde 20’den yüzde 39,6’ya yükseltilmesini önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinin benimsenmeye devam ettiği bu dönemde, yasal süreçler ve vergilendirme netlikleri de masada yer alıyor. Kripto para, birçok ülkede kabul edilirken, diğer birçok ülkede henüz yasal süreçlerden geçirilmedi. Düzenleyici ve yasal netliklerin oturması beklenilen kripto endüstrisi, özellikle ABD tarafındaki hamlelerden doğrudan etkilenebiliyor. Son olarak ABD Başkanı Joe Biden, sermaye kazançlarına uyguladıkları vergi oranını iki katına çıkarmayı önerdi.

ABD Başkanı Joe Biden, Vergi Oranlarına Odaklandı

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği konuşmasında, sermaye kazançları vergi oranını iki katına çıkarma çağrısında bulundu.

Başkan Biden, milyarderlere, şirketlere ve zengin yatırımcılara yönelik birkaç yeni vergi artışı önerdi. Biden’ın bütçe talebinin milyarderler için yüzde 25 asgari bir vergi oranı planladığı bildiriliyor..Ayrıca Biden, sermaye kazançları vergi oranının iki katına çıkarılarak yüzde 20’den yzüde 39.6’ya yükseltilmesini önerdi.

Biden’ın önerdiği bu vergi oranlarının, bugün resmi olarak kamuoyuna açıklanması bekleniliyor. Ancak bu detaylar, açıklanmayan bir Beyaz Seray yetkilisi tarafından Bloomberg’e aktarıldı.

Bloomberg’e göre, Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi’ni kontrol ettiği göz önüne alındığında, söz konusu teklifin meclisten geçme olasılığı çok düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

Bu teklif, Biden’ın ABD ekonomisini yeniden inşa etme planlarının bir parçası olarak yansıtıldı. Kripto para endüstrisinde de bu vergi oranlarının kullanılıp kullanılmayacağı merak konusu oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x