Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD Başkanı Joe Biden'ın CFTC Adayı Kim?

ABD Başkanı Joe Biden’ın CFTC Adayı Kim?

ABONE OL:google-news

Reuters’ın haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) Georgetown Üniversitesi hukuk profesörü Chris Brummer’ı getirmeyi düşünüyor.

Yıllık D.C. Fintech Haftası konferansını yöneten Georgetown Üniversitesi akademisyeni Chris Brummer, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) bir sonraki başkanı olabilir. Haber servisi dün gece Brummer’ın Başkan Joe Biden’ın federal emtia düzenleyicisinin başkanlığına aday olduğunu bildirdi.

Brummer daha önce 2016 yılında eski Başkan Barack Obama tarafından CFTC’ye komisyon üyesi olarak aday gösterilmişti, ancak adaylığı Senato bir onay duruşması planlamadan önce sona erdi. Eski Başkan Donald Trump, 2017’de göreve geldikten sonra onu federal emtia düzenleyicisine yeniden aday göstermedi. Biden, geçen yıl 2020 başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra geçiş ekibine Brummer’ı da atadı.

Kilit İsimler

Komiser Rostin Behnam geçici olarak vekil başkanlığı görevini yürütecek. Brummer, aday gösterilip onaylanırsa, Biden’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başkanlık adayı olan eski CFTC Başkanı Gary Gensler ve Para Birimi Denetleyici Ofisi için aday olduğu iddia edilen ABD Hazine eski yetkilisi Michael Barr’a kripto para birimi endüstrisinin anahtar düzenleyicilerden biri olarak katılacak.

Gensler ve Barr gibi, Brummer da kripto para birimi alanı hakkında kapsamlı bir anlayış sunabilecek nitelikte. Son yıllarda, Fintech konferansını düzenlemenin yanı sıra CFTC’den önce kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimleri hakkında çalışmalar yaptı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar