Yükleniyor...

ABD Başkanı Joe Biden’ın CFTC Adayı Kim?

Reuters’ın haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) Georgetown Üniversitesi hukuk profesörü Chris Brummer’ı getirmeyi düşünüyor

brummer kripto para

Reuters’ın haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) Georgetown Üniversitesi hukuk profesörü Chris Brummer’ı getirmeyi düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yıllık D.C. Fintech Haftası konferansını yöneten Georgetown Üniversitesi akademisyeni Chris Brummer, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) bir sonraki başkanı olabilir. Haber servisi dün gece Brummer’ın Başkan Joe Biden’ın federal emtia düzenleyicisinin başkanlığına aday olduğunu bildirdi.

Brummer daha önce 2016 yılında eski Başkan Barack Obama tarafından CFTC’ye komisyon üyesi olarak aday gösterilmişti, ancak adaylığı Senato bir onay duruşması planlamadan önce sona erdi. Eski Başkan Donald Trump, 2017’de göreve geldikten sonra onu federal emtia düzenleyicisine yeniden aday göstermedi. Biden, geçen yıl 2020 başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra geçiş ekibine Brummer’ı da atadı.

Kilit İsimler

Komiser Rostin Behnam geçici olarak vekil başkanlığı görevini yürütecek. Brummer, aday gösterilip onaylanırsa, Biden’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başkanlık adayı olan eski CFTC Başkanı Gary Gensler ve Para Birimi Denetleyici Ofisi için aday olduğu iddia edilen ABD Hazine eski yetkilisi Michael Barr’a kripto para birimi endüstrisinin anahtar düzenleyicilerden biri olarak katılacak.

Gensler ve Barr gibi, Brummer da kripto para birimi alanı hakkında kapsamlı bir anlayış sunabilecek nitelikte. Son yıllarda, Fintech konferansını düzenlemenin yanı sıra CFTC’den önce kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimleri hakkında çalışmalar yaptı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x