Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD Başkanlık Seçimleri Bitcoin'in Yeni Katalizörü mü?

ABD Başkanlık Seçimleri Bitcoin’in Yeni Katalizörü mü?

ABONE OL:google-news

ABD başkanlık seçimleri yaklaşırken, kripto para piyasası da tam anlamı ile seçimlere odaklanmış durumda. Yatırımcılar, piyasalardaki belirsizlik ortadan kalkana kadar, altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) gibi güvenli varlıkları tercih ediyorlar.

Önümüzdeki ABD başkanlık seçimi hiç şüphesiz, siyaset tarihinin en şiddetli yarışmalarından birisi olarak geçiyor. ABD ekonomisi şu anda Covid-19 salgını sebebi ile aylardır darbe alıyor ve bu nedenle de dolar endeksinde çökmeler meydana geldi. Bu dönemde gerçekleşen Bitcoin’in yarılanma etkinliği, lider kripto parayı çok yüksek seviyelere taşıyacağı düşünülüyordu ancak ne yazık ki durum böyle olmadı.

Yapılan anketlere göre ABD başkanlık seçimlerinde, her iki adayın da seçimi kazanması eşit şans olarak görülüyor. Ancak asıl soru, sonucun Bitcoin topluluğunu nasıl etkileyeceği. Her iki başkan adayı da kripto paralar konusunda net bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, merkez bankasının dijital para projesinin devam ettiğini düşünürsek, her ne kadar adaylar tarafsız kalmayı tercih etse de sonuç kaçınılmaz olacaktır.

Sonucun potansiyeli var olduğu sürece, Bitcoin’e karşı, güvenli liman talebi de artmaya devam edecektir. Piyasadaki dalgalanmalar, vergi politikaları ve düzenleyici belirsizlik, geleneksel finans piyasasında olumsuz etkilere neden olabilir ve bu durum da sermayelerini güvenli görülen varlıklarda tutmak isteyen yatırımcı sayısını arttıracaktır. Başka bir deyişle, Bitcoin büyük olasılıkla seçim sonucunun piyasalarda yaratacağı olumsuz havadan faydalanacaktır. Altın ve gümüş geleneksel yatırımcılar için tercih edilen seçenek olmaya devam ederken, Bitcoin‘de hiç şüphesiz kripto para yatırımcıları için güvenli bir seçenek olarak kalacaktır.

Uzmanlara göre ABD dolarının zayıflığı, hali hazırda yıl içerisinde %70 kazanç elde eden Bitcoin’in büyümesini daha da arttıracak. Finans ortamının seçimlerden sonra sakin kaldığı bir durumda ise Bitcoin’in bu yıl içerisinde borsa ile olan korelasyonu devam ettirecek ve borsadaki artış ile Bitcoin’de de artış yaşanması da muhtemel görülüyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 13.176 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakZycrypto
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar