ABD'deki Bazı Finansal Danışmanlara Göre Bitcoin Beş Yıl İçinde 100.000 Doları Geçecek • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’deki Bazı Finansal Danışmanlara Göre Bitcoin Beş Yıl İçinde 100.000 Doları Geçecek

ABD merkezli kripto para endeks fonu sağlayıcısı Bitwise'ın 2020 için yaptığı araştırmaya katılan ABD'deki finans danışmanlarının yüzde 4'ünün Bitcoin'in fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.

BTC Bitcoin

ABD merkezli kripto para endeks fonu sağlayıcısı Bitwise’ın 2020 için yaptığı araştırmaya katılan ABD’deki finans danışmanlarının yüzde 4’ünün Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.000 doları geçmesini beklediklerini ortaya koyuyor. Finans danışmanlarının çoğunluğu, aynı zaman diliminde en büyük kripto para biriminin 7.000 – 24.999 dolar aralığında işlem göreceğine inanıyor.

Araştırmaya katılan finans danışmanların yaklaşık yüzde 5’i Bitcoin’in fiyatının en az on kat artacağını düşünüyor olsa da Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl boyunca hayatta kalacağına inanmayan danışmanlar da yok değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in öleceğine inanan finansal danışmanların yüzde 8’i Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde sıfıra gideceğinden eminken, yüzde 10’u ise 1.000 dolar seviyesinin altına düşeceği görüşünde. Öte yandan bu yılki araştırma, danışmanların Bitcoin fiyatı konusunda geçtiğimiz yıla göre daha olumlu olduklarını gösteriyor. Geçtiğimiz yılki Bitwise araştırmasına katılan finansal danışmanların yüzde 14’ü Bitcoin’in sıfıra gideceğine inandıklarını söylemişlerdi.

Bitwise’ın araştırması, finans danışmanların yüzde 64’ünün kripto paraya yatırım yapmak için bir borsa yatırım fonuna (ETF) yatırım yapmayı, yüzde 16’sı ise doğrudan kripto paraya sahip olmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor. Bu noktada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şimdiye kadar en az bir grup Bitcoin ETF başvurusunu reddetti ve henüz herhangi bir Bitcoin ETF’sine onay vermiş değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x