Yükleniyor...

ABD Borsaları Koronavirüs Salgını Altında Ezilirken Bitcoin 6.000 Doları Geçti!

Bitcoin, 12 Mart'taki dünya çapındaki finansal kaostan bu yana ilk kez 6.

Bitcoin Fiyatı 4

Bitcoin, 12 Mart’taki dünya çapındaki finansal kaostan bu yana ilk kez 6.000 doların üzerine çıktı. En büyük kripto para, en azından şimdilik yavaş yavaş toparlanan ABD hisse senedi piyasalarından ayrıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, yeni koronavirüs (COVID-19) salgınının neden olduğu panik sebebiyle çöken ABD piyasalarını yakından takip ediyordu. O zamandan Bitcoin’in fiyatın 8.000 doların üzerinde seyrediyordu. 12 Mart’ta başlayan flaş çöküşle Bitcoin yüzde 50’den fazla değer kaybetti ve 3.600 dolara kadar geriledi.

Yazım sırasında en büyük kripto para düne göre yüzde 20,75 değer kazanarak 6.257 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyatı

Dünya merkez bankalarının koronavirüs ile mücadelede acil önlemleri uygulamaya almasının ardından hem Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi hem de S&P 500 yüzde 1 ila yüzde 2 aralığında yükseldi.

Asya merkezli kripto finansal hizmetler şirketi Babel Finance’in kurucu ortağı ve CEO’su Flex Yang, “12 Mart’tan itibaren Bitcoin fiyatı ABD borsalarına bağlıydı. Ancak 18 Mart itibariyle ayrışmaya başladılar. Bitcoin’in ABD hisse senetlerinin likidite krizinden çıktığını hissediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x