Yükleniyor...

ABD, CBDC’yi Görüşmek İçin Bir Araya Gelecek

ABD Hazinesi ve hükümet yetkilileri merkez bankası dijital para birimini görüşmek için düzenli periyotlarla buluşmalar planlıyor.

abd

ABD Hazinesi ve hükümet yetkilileri merkez bankası dijital para birimini görüşmek için düzenli periyotlarla buluşmalar planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paraların yaygınlaşması hükümetlerin de işin içine girmesiyle birlikte merkez bankası dijital para birimini (CBDC) gündeme getirdi. CBDC gündemde yeni bir konu olurken birçok ülke bu konuda deneme aşamasına sıcak bakıyor.

ABD Hükümeti CBDC’yi Daha Fazla Tartışmak İstiyor

ABD hazinesinden Nellie Liang, üst düzey yetkililerin potansiyel bir CBDC’yi tartışmak için “düzenli olarak” bir araya gelme planları olduğunu söyledi. Liang, bir CBDC‘nin yalnızca Kongre’nin desteğiyle çıkarılabileceğini söyledi.

ABD Hazinesi iç maliyeden sorumlu müsteşarı Nellie Liang, Washington’daki Atlantik Konseyi’nde yaptığı konuşmada, ABD Hazinesi, Merkez Bankası ve Beyaz Saray yetkililerinin olası bir merkez bankası dijital para birimi hakkında konuşmak için düzenli olarak toplanmaya başlayacaklarını söyledi.

fed 5

Hazine liderliğindeki CBDC çalışma grubu konuyu daha ayrıntılı inceleyecek ve Fed’in devam eden dijital dolar araştırmasını tamamlayacak. Hazine, geçen Eylül ayında yayınladığı dijital varlık politikası belgelerinden birinde çalışma grubuna tavsiyedelerde bulundu. 

Liang, çalışma grubunun ABD politikasında dijital dolar konusunda bir değişiklik sinyali vermediğini, Fed’in hala öncü bir araştırma rolünde olduğunu vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x