ABD'deki Coinstar Kiosk'ları Artık Bitcoin (BTC) Fişi Satıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’deki Coinstar Kiosk’ları Artık Bitcoin (BTC) Fişi Satıyor

Finansal hizmetler şirketi Coinme, 17 Ocak'ta yaptığı duyuru ile California, Teksas ve Washington’daki seçkin Safeway ve Albertsons mağazalarını ziyaret edenlerin artık Coinstar kiosk'ları üzerinden Bitcoin (BTC) satın alabileceğini açıkladı.

Coinstar Kiosk Bitcoin BTC Fişi

Finansal hizmetler şirketi Coinme, 17 Ocak’ta yaptığı duyuru ile California, Teksas ve Washington’daki seçkin Safeway ve Albertsons mağazalarını ziyaret edenlerin artık Coinstar kiosk’ları üzerinden Bitcoin (BTC) satın alabileceğini açıkladı. Coinstar kiosk’ları tam otomatik self-servis para sayma makineleri. Şirketin kiosk’ları artık ABD pazarında bulunan binlerce kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirebilecek donanıma sahip olabilirler.

Kiosk’lar Aracılığıyla 2.500 ABD Doları Değerinde BTC Alınabiliyor

Albertsons mağazalarında ve Texas, California ve Washington’daki Safeway Mart’larda bulunan Coinstar kiosk’ları, 2.500 ABD doları değerinde Bitcoin (BTC) almak için kullanılabilir. Makineye fiat girişi yaptıktan sonra kullanıcılar Coinme’nin web sitesinde kullanabilecekleri bir Bitcoin (BTC) ödeme kodunun yer aldığı bir fiş alıyorlar. Alıcılar, Coinstar kiosk’ları işlem şartlarını gözden geçirmek ve kabul etmek için bir telefon numarası girmekle yükümlüler. Coinstar’ın dünya çapında 20.000 makinesi bulunuyor. İlk lansmanın başarılı olması durumunda iki şirket hizmeti ek ABD pazarlarına ve perakendecilere genişletmeyi planlıyor. Coinstar CEO’su Jim Gaherity Perşembe günü “Coinstar, büfelerimizi ziyaret ettiklerinde tüketicilerimize değer sunmanın her zaman yeni yollarını arıyoruz. Bundan yola çıkarak Coinme ve Coinstar’ın esnek platformu ile birlikte yenilikçi dağıtım mekanizması tüketicilerin kolayca nakit para ile Bitcoin satın almalarını mümkün kılıyor.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinme, 2014’ten beri kripto para ATM’si ve kiosk işinde bulunuyor. Ayrıca ülkedeki ilk devlet lisanslı Bitcoin ATM şirketi olma ünvanına sahip. Geçen Mayıs ayında şirket California’da bir miktar ATM kurdu ve eyaletteki toplam ATM sayısını 23’e çıkardı. Coinme ayrıca, IRA ve 401K planları dahil olmak üzere dikey olarak entegre bir dijital cüzdan, dijital borsa ve kripto yatırım hizmetleri sunuyor. Coinme, ABD’de ve dünya çapında genişlemeye devam etmeyi planladığını söyledi. Şirket, Coinstar ile ortaklığın bu büyük genişleme çabasının bir parçası olduğunu belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x