Yükleniyor...

ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Yakından Takip Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri üst düzey bir hükümet yetkilisi, 6 Mart'ta ülkede düzenlenen 4.

ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisi

Amerika Birleşik Devletleri üst düzey bir hükümet yetkilisi, 6 Mart’ta ülkede düzenlenen 4. Yıllık DC Blok Zinciri Zirvesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında Blockchain üzerine küresel yaklaşımları yakından takip ettiklerini söyledi.

Blockchain savunucu grubu Dijital Ticaret Odası (CDC) tarafından düzenlenen etkinlikte ABD siyasetinden birçok etkili konuşmacı yer aldı.

Trump Yönetimi Diğer Devletlerin Faaliyetlerini Araştırıyor

Bu yılki etkinlikte Blockchain konusunda yerel ve koordine edilmiş uluslararası çabalar tartışılırken Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre Devlet Sekreteri Vekili Manisha Singh, Trump yönetiminin bölgedeki diğer devletlerin faaliyetlerini araştırmakla meşgul olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Blockchain konusuna bakış açısı ve devlet organının diğer ülkelerde neye baktığı hakkında konuşan Singh şunları söyledi: “Diğer ülkelerin hafif dokunuşlu ve uyumlu düzenlemeler yapmalarını görmek istiyoruz, bu nedenle özel sektör Blockchain için yeni kullanım alanları ve yenilikler yapma konusunda mükemmel bir yer edindi. Hükümet olarak bazen yardım etmek için yapabileceğimiz en iyi şey uzak kalmaktır.”

Singh, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın mevcut rolünde, şu anda araştırmalar yaptığı ve teknolojiyi daha iyi anlamak istediğini belirtti. Singh konuşmasına, “Blockchain teknolojisi küresel bir fenomen haline geliyor. Bu nedenle, ekonomimizde daha geniş çapta benimsendiği için bu ileri teknolojiyi daha iyi anlamamız önemlidir.” şeklinde devam etti.

Amerika Birleşik Devletleri, kripto para birimi düzenlemelerine yönelik bilinen özensiz yaklaşımına rağmen devlet düzeyinde çeşitli alanlarda Blockchain teknolojisi üzerine yaptığı denemelerle öne çıktı. Bu kullanım alanları denemeleri arasında savunma ve oy kullanma gibi birçok prosedür yer alıyor.

Singh, gerektiği gibi gözetim yapacaklarını ve halkın korunmasını sağlayacaklarını söyledi. O, genel hedeflerinin bu teknolojinin açık ve merkezsiz olan doğasının faydalarını anlamak olduğunu belirtti.

Aynı etkinlikte konuşan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) genel müdürü Christopher Giancarlo, 2008 ekonomik çöküşünde Blockchain’in muhtemel hafifletici bir faktör olarak görüldüğünü kaydetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x