Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Yakından Takip Ediyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Yakından Takip Ediyor

ABONE OL:google-news

Amerika Birleşik Devletleri üst düzey bir hükümet yetkilisi, 6 Mart’ta ülkede düzenlenen 4. Yıllık DC Blok Zinciri Zirvesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında Blockchain üzerine küresel yaklaşımları yakından takip ettiklerini söyledi.

Blockchain savunucu grubu Dijital Ticaret Odası (CDC) tarafından düzenlenen etkinlikte ABD siyasetinden birçok etkili konuşmacı yer aldı.

Trump Yönetimi Diğer Devletlerin Faaliyetlerini Araştırıyor

Bu yılki etkinlikte Blockchain konusunda yerel ve koordine edilmiş uluslararası çabalar tartışılırken Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre Devlet Sekreteri Vekili Manisha Singh, Trump yönetiminin bölgedeki diğer devletlerin faaliyetlerini araştırmakla meşgul olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Blockchain konusuna bakış açısı ve devlet organının diğer ülkelerde neye baktığı hakkında konuşan Singh şunları söyledi: “Diğer ülkelerin hafif dokunuşlu ve uyumlu düzenlemeler yapmalarını görmek istiyoruz, bu nedenle özel sektör Blockchain için yeni kullanım alanları ve yenilikler yapma konusunda mükemmel bir yer edindi. Hükümet olarak bazen yardım etmek için yapabileceğimiz en iyi şey uzak kalmaktır.”

Singh, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın mevcut rolünde, şu anda araştırmalar yaptığı ve teknolojiyi daha iyi anlamak istediğini belirtti. Singh konuşmasına, “Blockchain teknolojisi küresel bir fenomen haline geliyor. Bu nedenle, ekonomimizde daha geniş çapta benimsendiği için bu ileri teknolojiyi daha iyi anlamamız önemlidir.” şeklinde devam etti.

Amerika Birleşik Devletleri, kripto para birimi düzenlemelerine yönelik bilinen özensiz yaklaşımına rağmen devlet düzeyinde çeşitli alanlarda Blockchain teknolojisi üzerine yaptığı denemelerle öne çıktı. Bu kullanım alanları denemeleri arasında savunma ve oy kullanma gibi birçok prosedür yer alıyor.

Singh, gerektiği gibi gözetim yapacaklarını ve halkın korunmasını sağlayacaklarını söyledi. O, genel hedeflerinin bu teknolojinin açık ve merkezsiz olan doğasının faydalarını anlamak olduğunu belirtti.

Aynı etkinlikte konuşan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) genel müdürü Christopher Giancarlo, 2008 ekonomik çöküşünde Blockchain’in muhtemel hafifletici bir faktör olarak görüldüğünü kaydetti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar