Yükleniyor...

ABD’nin En Büyük Bankasının Ethereum’u Test Ettiği Ortaya Çıktı

ABD'nin en büyük bankası JPMorgan Chase’in sıfır bilgi kanıtına dayalı gizlilik teknolojisini test ettiği ortaya çıktı.

JPMorgan Chase Ethereum

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase’in sıfır bilgi kanıtına dayalı gizlilik teknolojisini test ettiği ortaya çıktı.

Banka geçtiğimiz ayın ortalarında kendi kripto parasını geliştirdiğini duyurmuştu. JPM Coin adı verilen kripto para birimi, Ethereum tabanlı ve JPMorgan’ın kendi özel Blockchain’inde çalışacak şekilde tasarlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynaklardan gelen bilgilere göre, JPMorgan, Ethereum’un sıfır bilgi kanıtına dayalı yeni bir gizlilik teknolojisi olan AZTEC’i test ediyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, şifrelerin taraflar arasında paylaşılmadığı bir gizlilik protokolünün kripto para dünyasındaki en heyecan verici gelişme olduğu görüşünde.

Google’ın kurucu ortaklarından Sergey Brin de Buterin ile aynı görüşte. Brin, daha önce bu teknolojinin akıllara durgunluk veren bir potansiyele sahip olduğunu söylemişti.

Bankacılık devinin araştırdığı sıfır bilgi kanıtına dayalı AZTEC protokolü, Ethereum tabanlı bir stablecoin olan Maker DAI tarafından da kullanılıyor.

Tüm bunlarla birlikte JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin hayranı olmadığı biliniyor. Dimon, geçmişte birçok kez Bitcoin aleyhinde açıklamar yapmasıyla tanınıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x