Yükleniyor...

ABD Federal Mahkemesi, PoolTogether’a Açılan Davayı Reddetti

ABD bölge mahkemesi yargıcı Frederic Block, geçtiğimiz günlerde merkeziyetsiz finans platformu PoolTogether’a karşı açılan davayı reddetti.

dava

ABD bölge mahkemesi yargıcı Frederic Block, geçtiğimiz günlerde merkeziyetsiz finans platformu PoolTogether’a karşı açılan davayı reddetti. 

Yargıç Frederic Block, girişimle ilgili gerçek endişeleri olmasına rağmen, federal bir mahkemede dava açmanın bu konuları ele almak için uygun bir yol olmadığını söyledi. Yargıç ayrıca, davacı Joseph Kent’in davalıların elinden somut bir zarar görmediği için dava açma yetkisine sahip olmadığını belirtti. Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi: “Bu nedenle mahkeme, Kent’in dava açma ehliyetinin bulunmadığına karar vermiş ve bu doğrultuda davalıların davanın reddi yönündeki taleplerini kabul etmiştir. Tahkime zorlama yönündeki alternatif talepler ise tartışmalı olduğu için reddedilmiştir.” 

Yargıç Davada Uyumsuzluk Olduğunu Belirtti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kent tarafından Ekim 2021’de açılan davada, DeFi girişiminin insanların mali düzenlemelerden kaçmasına ve tüketicileri dolandırmasına izin vererek New York eyaletindeki kumar yasalarını ihlal ettiği iddia edildi. Kent ayrıca, platformu eski moda bir numara şantajı olarak tanımladı. 

Davada uyumsuzluk olduğunu ve davayı reddettiğini söyleyen yargıç, Kent’in iddialarını eyalet mahkemesinde takip etmekte özgür olduğunu ve davanın reddi taleplerinde ortaya atılan ve cevapsız kalan yan konuların ise New York Temyiz Mahkemesi tarafından çözülmesi gerektiğini belirtti. 

Topluluk üyelerinin bir kısmı bu karara sevinirken, bir kısmı ise NFT’lerin artık bir faydası olmadığını söyledi. DeFi girişimi PoolTogether, 2022 yılında PoolyNFT’leri satarak o dönemde yaklaşık 1,4 milyon dolar elde etti. Elde edilen bu fonlar, bazı topluluk üyelerinin bir bütün olarak DeFi sektörüne yönelik bir saldırı olduğuna inandığı davaya karşı mücadele etmek için kullanıldı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x