Yükleniyor...

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), FTX.US ile Birlikte 5 Şirketi Yalan Beyanda Bulunmakla Suçladı

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto para borsası FTX US da dahil olmak üzere beş şirketi yalan beyanda bulunma gerekçesiyle suçladı.

FDIC

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto para borsası FTX US da dahil olmak üzere beş şirketi yalan beyanda bulunma gerekçesiyle suçladı.

FDIC, tüketicilerin yanıltıldığı gerekçesiyle dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in ABD kolu FTX US ve diğer dört şirket için durdurma ve vazgeçme emri yayınladı.

FDIC’den Durdurma Emri

Düzenleyiciye göre bu şirketler, kripto ürünlerinin FDIC güvencesi altında olduğuna ilişkin tüketicilere yalan beyanlarda bulundu.

FDIC, FTX US ile birlikte mevduat sigortası sağlayıcısından teminat aldıklarını iddia ederek yatırımcıları yanıltan beş şirket için durdurma ve vazgeçme emri yayınladı.

FDIC’in uyardığı diğer şirketler ise Cryptonews.com, Cryptosec.info, SmartAsset.com ve FDICCrypto.com. Düzenleyici yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Federal Mevduat Sigortası Yasası (FDI Yasası), herhangi bir kişinin sigortasız bir ürünün FDIC tarafından sigortalı olduğunu belirtmesi veya ima etmesini veya mevduat sigortasının kapsamını bildiği halde yanlış sunmasını yasaklar

FDI Yasası ayrıca şirketlerin, şirketlerinin adlarında, reklamlarında veya diğer belgelerinde “FDIC” ifadesinin kullanarak ürünlerinin FDIC sigortalı olduğunu ima etmelerini yasaklamaktadır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner