Anasayfa Bitcoin (BTC) ABD'de Fiziksel Teslimli Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri Onay Aldı!

ABD’de Fiziksel Teslimli Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri Onay Aldı!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), düzenlenmiş bir ticaret platformu olan New York City merkezli LedgerX’e fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunması için onay verdi.

CFTC tarafından bugün yapılan açıklama ile LedgerX’in belirlenmiş sözleşme piyasası (DCM) lisansı başvurusunun onaylandığı belirildi. LedgerX, ABD’de fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için onay alan ilk şirket oldu. Intercontinental Exchange’in (ICE) merakla beklenen kripto para platformu Bakkt, Seed CX ve ErisX gibi diğer şirketler de piyasaya girmek için düzenleyici onayı bekliyorlar.

Bakkt’ın vadeli işlem sözleşmeleri, kendinden lisanslı ancak şirket, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDS) warehouse onayı bekliyor. Buna ek olarak Bakkt, Temmuz ayında kendi fiziksel teslimli Bitcoin sözleşmelerini test edecek.

CBOE ve CME’nin nakit uzlaşmalı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin aksine fiziksel teslimli sözleşmeler doğrudan Bitcoin ile işlem görüyorlar. Yani alıcı sözleşme süresinin dolmasının ardından nakit para yerine Bitcoin alıyor.

LedgerX’in fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini ne zaman piyasaya süreceği şu an için bilinmiyor.

Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin Bitcoin’e olan talebi arttırması söz konusu ve bu şekilde Bitcoin fiyatına yansımasının olumlu olacağı öngörülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları