Yükleniyor...

ABD Halkı, Daha Net Bir Kripto Regülasyonu Bekliyor

ABD halkı, kripto sektöründeki düzenlemelerin daha net olması gerektiğini düşünüyor.

abd

ABD halkı, kripto sektöründeki düzenlemelerin daha net olması gerektiğini düşünüyor.

Yapılan araştırma, ABD’li yetişkinlerin daha net bir kripto düzenlemesi görmeyi beklediğini ortaya koydu.

ABD Halkı, Net Düzenleme İstiyor

Amerikalı yetişkinler, kripto paralara güvenip güvenmeme konusunda ikiye bölünmüş durumda. Ancak yapılan yeni bir ankete göre büyük bir çoğunluk, daha net bir düzenlemeden yana.

Grayscale tarafından yaptırılan ankete göre, katılımcıların %79’u kripto sektörünün daha net bir biçimde düzenlenmesi gerektiğine inanıyor. %76’lık bir kısmı da kripto ticareti için “açık kurallar” talep ediyor.

Anket, The Harris Poll tarafından Grayscale’in talebi doğrultusunda yapıldı.

Kripto endüstrisi, bu hafta CFTC’ye dijital emtialar konusunda yeni yetki verecek bir yasa tasarısı üzerinde yapılan tartışmaya dahil oldu.

“Kripto düzenlemesi için ABD’de çok güçlü bir destek var. Amerikalılar, açıkça belirlenen kurallar ve düzenlemeler istiyor. Kripto paraların herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlamak için yapılacak olan düzenlemelerin tüketici odaklı olması gerektiğini belirtiyor”

Ankete katılanlar, kripto endüstrisinden çok, geleneksel yatırım araçlarına ve büyük bankalara güvenme eğiliminde. Katılımcıların %84’ü hisse senetleri ve tahvil gibi geleneksel yatırım araçlarına güvendiklerini ifade ederken, %51’lik kısımsa kripto para birimlerine güvendiklerini söyledi. Politikacıların %49’u kriptoya güvendiklerini ifade eti.

Ankete katılanların %53’ü de, kripto paraları “finansın geleceği” olarak gördüğünü söyledi.

Yapılan ankete göre ABD halkı, net düzenlemelerin gelmesi halinde dijital varlıklara yatırım yapmaya daha fazla hevesli olacak.

ABD halkının %20’si Bitcoin, ETH, DOGE veya USDC gibi bir kripto para birimine sahip olduğunu söylerken, %6’sı ise NFT sahibi olduğunu ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x