Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanı, Düzenleyicilerin Stablecoin Konusunda Hızlı Hareket Etmeleri Gerektiğini Söylüyor

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Janet Yellen, Başkanlık Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu (PWG) stablecoin düzenlemesi konusunda harekete geçmeye çağırdı.

yellen 1

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Janet Yellen, Başkanlık Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu (PWG) stablecoin düzenlemesi konusunda harekete geçmeye çağırdı.

Yellen yapılan duyuruda, uygun bir ABD düzenleyici çerçevesinin mevcut olduğundan emin olmak için hızlı hareket etme ihtiyacının altını çizdi.

PWG, resmi olarak Hazineyi, Para Birimi Denetleme Ofisini ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nu içerir. PWG’ye ek olarak toplantıda Fed, SEC ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu da yer aldı.

Bu kadar çok kurumdan temsilcilerin bir araya gelmesi, stablecoin düzenlenmesine ne kadar büyük bir önem verildiğini gözler önüne seriyor. Bu çalışmalar kripto düzenlemesini koordine etme çabalarıyla da uyum gösteriyor. Şu anda ABD’deki stablecoin operatörleri, yalnızca eyalet düzenleyicilerine hesap veriyor.

Toplantıda ayrıca, stablecoin’lerin hızlı büyümesi, stablecoin’lerin potansiyel bir ödeme aracı olarak kullanılması ve stablecoin’lerin kullanıcılar, finansal sistem ve ulusal güvenlik için potansiyel riskleri tartışıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x