Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Düzenleyicileri Destekliyor

ABD Hazine Başkanı Janet Yellen, kripto ekosistemine yönelik giderek artan düzenleyici baskılarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

janet yellen

ABD Hazine Başkanı Janet Yellen, kripto ekosistemine yönelik giderek artan düzenleyici baskılarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

SEC‘in Binance ve Coinbase‘e dava açmasından sonra birçok yetkili isim konuyu ele alarak çarpıcı yorumlarda bulundu. Son olarak ABD Hazine Başkanı Jellen, yatırımcıların korunması adına kripto şirketlerine karşı atılan adımları desteklediğini belirtti. Yeni kripto düzenlemelerinin sektör adına pozitif olacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca ek mevzuatın uygun olması koşulunda yasayı yürürlüğe koymak için Kongre ile birlikte çalışabileceklerini de ifade etti.

Jannet Yellen’in Tavrı, Düzenleyicilerden Yana

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’nin hızlı bir şekilde hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi. Yellen, sistemde ek düzenlemelere uygun boşlukların olduğunu ve mevcut düzenleyici kurallarının titizlikle uygulanması gerektiğini aktardı.

SEC baskılarının sıkılaşmasından sonra açıklama yapan Yellen, olayları değerlendirirken düzenleyicilerden yana bir tutum sergiledi. Düzenleyicilere genel olarak sıcak bakan Yellen, kripto şirketlerine karşı yürütülen yasal süreçlerin yerinde olduğunu düşünüyor. Ayrıca Yellen, ABD‘de gerçekleşen bankacılık problemleri ve enflasyon durumlarına değindi. Yellen şunları söyledi;

“Ek kripto düzenlemesi uygun olacaktır. Bankacılık sektöründe bir miktar konsolidasyon görülebilir. Ek olarak enflasyonun düşürülmesi en önemli unsurlardan biri. Ticari gayrimenkul konusuna değinirsek problemler olabileceğini düşünüyorum. İş piyasasında gevşeme belirtileri devam ediyor. Önümüzdeki iki yılda enflasyonun düşürülmesinde ekonomik ilerleme görmeye devam edeceğiz. Ayrıca ABD Hazinesi tüm borçlarını ödemeyi başarmaya devam ediyor. Son olarak enflasyonu düşürmenin ve iş piyasasını güçlü tutmanın bir yolunu görüyorum.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x