Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanlığı, Endüstri Sorunlarını Görüşmek İçin Kripto Liderleriyle Buluştu

ABD Hazine Bakanlığı, regülasyon zorluklarını görüşmek için 2 Mart'ta kripto sektörünün önemli isimleriyle bir araya geldi.

ABD Hazine Bakanlığı

ABD Hazine Bakanlığı, regülasyon zorluklarını görüşmek için 2 Mart’ta kripto sektörünün önemli isimleriyle bir araya geldi. Endüstri liderleri ve regülasyon uzmanlarının katıldığı toplantıda kara para aklama, terörizmin finansmanı gibi kripto paraların yasa dışı kullanımının nasıl engelleneceği tartışıldı.

ABD Hazine Bakanlı Steven Mnuchin yaptığı açıklamada, “ABD’nin finansal sistemin verimliliğini artıracak, yeni teknolojiler de dahil olmak üzere güvenilir tüm yeniliklere açık. Ancak ulusal güvenlik ile finansal sistemin birliğini sağlamak için bu yeniliklerle aradaki dengeyi de mutlaka sağlamalıyız” derken, ABD’nin kripto paraların regüle edilmesi konusunda ön planda yer alacağını ve yasadışı faaliyetleri desteklemek için kripto paraların kullanılmasının tolere edilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

ABD Hazine Bakanlığı’nın özellikle kripto paraların kara para aklama, terörizmin finansmanı ve diğer yasadışı kullanımı üzerinde durduğu, Mnuchin’in kötü aktörleri kripto dünyasından uzak tutmak için kararlı olduğu görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner