Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanlığı Eski Yöneticilerinden Rosie Rios, Ripple’a Katıldı

ABD Hazine Bakanlığının eski üst düzey yöneticilerinden önemli bir isim Ripple yönetim kuruluna katıldı.

ripple

ABD Hazine Bakanlığının eski üst düzey yöneticilerinden önemli bir isim Ripple yönetim kuruluna katıldı. Bakanlık eski yöneticisi Rosie Rios, bundan sonra Ripple yönetim kurulunda yer alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD merkezli ödeme çözümleri sağlayıcısı Ripple, önceki gün Rios’un yönetim kuruluna katılması ve Kristina Campbell’ın yeni finans müdürü olarak firmaya katılmasıyla iki önemli işe alım açıkladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin resmi web sitesinde, şu ifadeleri kullandı:

“Bu iki istisnai lider, şirket için çok önemli bir zamanda Ripple’a katılıyor. Rosie’nin kamu ve özel sektördeki deneyimi Ripple için paha biçilmez bir bakış açısı sağlıyor, özellikle de endüstri kripto para geleceğini tanımlamak için çalışırken. Ayrıca, hızla ivme kazanan işletmelerde Kristina’nın kapsamlı bilgi birikimini ve başarısı önemli. Hızlı uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken onları takımda bulundurduğumuz için çok şanslıyız.”

Rios, Obama yönetiminde ABD’nin 43. Haznedarıydı. Bir kadının portresini (Amerikalı kölelik karşıtı Harriet Tubman) ABD para birimine yerleştirme girişimi de dahil olmak üzere, yaptığı katkılardan dolayı ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen en yüksek onur olan Hamilton Ödülü’nü aldı. Rios, şunları söyledi:

“Kariyerimi, durgun süreçlere yeni ve yenilikçi çözümler getirmeyi gerektiren finansal katılım ve yetkilendirmeye adadım. Şirkete katıldıktan sonra Ripple, ödemeleri küresel olarak kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri. Blockchain ve kripto, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizin temelini oluşturacak.”

Campbell’ın da finansal stratejisini geliştirerek ve dünya genelinde fırsatların genişlediği bir zamanda hissedarlara değer sunarak Ripple’ın büyümesini hızlandırması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x