Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarından Çarpıcı Bitcoin ve Libra Açıklaması

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Sigal Mandelker, Salı günü yaptığı açıklamada, Facebook'un kripto parasının kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede en yüksek standartları karşılaması gerektiğini söyledi.

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Bitcoin ve Libra

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Sigal Mandelker, Salı günü yaptığı açıklamada, Facebook’un kripto parasının kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede en yüksek standartları karşılaması gerektiğini söyledi.

Mandelker’in açıklamasına bakılırsa ABD’nin tamamında veya bir kısmında faaliyet gösterecek olan Cenevre merkezli Libra da dahil olmak üzere herhangi bir kripto para projesinin açıkça ABD düzenleyici standartlarına uymak zorunda. Mandelker, yapmış olduğu açıklamada “Bitcoin, Ethereum veya Libra da olsa mesajımız tüm şirketler için geçerli. Kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele konusunda herkes yasalara uymak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Mandelker İsviçre’nin finans piyasası otoritesi FINMA’yla görüşeceğini belirtti. Burada sadece para aklama önleyici tedbirlerin uygulanmasının yanı sıra bu kuralları ihlal eden şirketlere yönelik yaptırım önlemleri alınması da konuşulacak. Ağustos ayında FINMA, İsviçre’nin iki Blockchain hizmet sağlayıcısına ilk bankacılık ve menkul kıymet lisansını verdi ve “Crypto Valley” olarak adlandırılan bir dijital para birimi merkezi kurdu.

Mandelker, dijital para birimi endüstrisinin temelini oluşturan teknolojinin geliştirilmesine büyük önem veriyor, ancak asıl olarak endüstrinin büyük bir kısmının inşa ettikleri ağların teröristlerin ve diğer kötü aktörlerin parayı gizlemesine ve taşımasına izin vermemesi noktasına odaklanıyor. Mandelker, Libra projesinin hala bu tür suçları önleme adımlarını düşünerek çok erken bir aşamada olduğunu belirtirken, bu noktada İsviçre yetkilileri ile benzer görüşlere sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner