Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarından Çarpıcı Bitcoin ve Libra Açıklaması

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarından Çarpıcı Bitcoin ve Libra Açıklaması

ABONE OL:google-news

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Sigal Mandelker, Salı günü yaptığı açıklamada, Facebook’un kripto parasının kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede en yüksek standartları karşılaması gerektiğini söyledi.

Mandelker’in açıklamasına bakılırsa ABD’nin tamamında veya bir kısmında faaliyet gösterecek olan Cenevre merkezli Libra da dahil olmak üzere herhangi bir kripto para projesinin açıkça ABD düzenleyici standartlarına uymak zorunda. Mandelker, yapmış olduğu açıklamada “Bitcoin, Ethereum veya Libra da olsa mesajımız tüm şirketler için geçerli. Kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele konusunda herkes yasalara uymak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Mandelker İsviçre’nin finans piyasası otoritesi FINMA’yla görüşeceğini belirtti. Burada sadece para aklama önleyici tedbirlerin uygulanmasının yanı sıra bu kuralları ihlal eden şirketlere yönelik yaptırım önlemleri alınması da konuşulacak. Ağustos ayında FINMA, İsviçre’nin iki Blockchain hizmet sağlayıcısına ilk bankacılık ve menkul kıymet lisansını verdi ve “Crypto Valley” olarak adlandırılan bir dijital para birimi merkezi kurdu.

Mandelker, dijital para birimi endüstrisinin temelini oluşturan teknolojinin geliştirilmesine büyük önem veriyor, ancak asıl olarak endüstrinin büyük bir kısmının inşa ettikleri ağların teröristlerin ve diğer kötü aktörlerin parayı gizlemesine ve taşımasına izin vermemesi noktasına odaklanıyor. Mandelker, Libra projesinin hala bu tür suçları önleme adımlarını düşünerek çok erken bir aşamada olduğunu belirtirken, bu noktada İsviçre yetkilileri ile benzer görüşlere sahip.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar