Yükleniyor...

ABD Hazinesi, DeFi’ın Yasa Dışı Finansmanına Dair Görüş Hazırlıyor

ABD Hazinesi, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün yasa dışı finansmanda nasıl kullanıldığına dair görüş hazırlıyor.

abd hazinesi 1

ABD Hazinesi, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün yasa dışı finansmanda nasıl kullanıldığına dair görüş hazırlıyor.

Bir yetkili konuya dair DeFi‘in fidye yazılımları, terör finansmanı gibi konularda nasıl kullanıldığına dair hazinenin bir çalışma içinde olduğunu aktardı.

ABD Hazinesi, Yasa Dışı Finansmanda DeFi’in Nasıl Kullanıldığını İnceliyor

Üst düzey bir yetkili, bakanlığın Kuzey Kore fidye yazılımı saldırıları gibi olaylarda merkeziyetsiz finansın rolünü gözden geçirdiğini ve bir risk değerlendirmesi yayınlanacağını söyledi.

Terörün Finansmanı ve Mali Suçlardan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Elizabeth Rosenberg’e göre ABD Hazine Bakanlığı, merkeziyetsiz finansın (DeFi) suç amaçlı kullanımını analiz eden bir risk değerlendirmesi yayınlamaya çok yakın.

solana defi everlend finance

Rosenberg Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenen bir bankacılık etkinliğinde konuya dair açıklamalarda bulundu:

 “Yasadışı aktörler sürekli olarak suç faaliyetlerini ve gelirlerinin aklanmasını gizlemenin etkili yollarını arıyorlar. Bu, DeFi hizmetleri veya sanal varlık ekosisteminin diğer unsurları için bir tehdit. Ekip yakında yayınlanacak bir değerlendirme üzerinde çalışıyor.”

Rosenberg, sanal varlıklardaki dikkat çekici büyüme nedeniyle, endüstrinin genellikle “düzenlemeleri ve mali suçlara uyumu sonradan akla gelen bir şey olarak ele aldığını” söyledi. ABD Hazinesi önceden de sektör genelinde bazı yaptırımlar uygulamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner