Yükleniyor...

ABD Hazinesi, Neo-Nazi Rus Cüzdan Adreslerine Yaptırım Uyguladı

ABD Hazinesi, neo-Nazi bağlantıları olduğu iddia edilen Task Force Rusich'e ait cüzdanlara yaptırım uyguladı.

abd hazinesi 2

ABD Hazinesi, neo-Nazi bağlantıları olduğu iddia edilen Task Force Rusich’e ait cüzdanlara yaptırım uyguladı.

Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), bir sabotaj grubu olan ve Ukrayna’ya yapılan saldırıları finanse etmek için çalışan neo-Nazi bağlantılı Rus örgüt Task Force Rusich cüzdanları için yaptırım kararı aldı.

ABD Hazinesi, Yaptırım Uygulamayı Sürdürüyor

Bakanlık, çeşitli kripto cüzdanlarına yaptırım uygulamaya devam ediyor. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Bugünkü eylemin bir sonucu olarak yukarıda belirtilen kişilerin ABD’de bulunan veya kendi kontrolünde bulunan tüm mülkleri bloke edilmiştir”

ABD ve AB ülkeleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından, ülkenin finansal kaynaklarını kesmek için birçok yaptırım uyguladı. OFAC’a göre Rusya, işlemleri devam ettirmek için yeni yollar arayışında.

Bakanlık bununla birlikte OFAC’ın açık lisansı olmadan, belirlenen kişilerin mülkleri veya menfaatleriyle ilgili tüm işlemleri yasaklayacak.

OFAC, Task Force Rusich isimli grubun Ukrayna’nın Donbas bölgesindeki Rus birliklere destek olduğunu dile getirdi. Rapora göre bu Task Force Rusich, ölen ve yakalanan Ukraynalı askerlere karşı vahşet işlemekle suçlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner