Yükleniyor...

ABD Hazinesi Tornado Cash Kararında Yetkisini Aşmış Olabilir

Coin Center, ABD Hazinesinin kripto para birimi karıştırıcı hizmeti veren Tornado Cash'i onaylayarak yasal yetkisini aşmış olabileceğini söyledi.

ABD Hazinesi Tornado Cash Kararinda Yetkisini Asmis Olabilir

Coin Center, ABD Hazinesinin kripto para birimi karıştırıcı hizmeti veren Tornado Cash‘i onaylayarak yasal yetkisini aşmış olabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde kötü haberlerle gündeme gelen Tornado Cash’e birçok yerden yaptırım uygulanmıştı. Hatta Tornado Cash ile etkileşimi olan cüzdanları bile kimi borsalar bloke etmişti.

Tornado Cash Yaptırımında Hak İhlali Olduğu İddia Edildi

Coin Center, idari yardım istemek için diğer savunucularla birlikte çalışılacağını açıkladı. Blog yazarları, Tornado Cash’in, Hazine Bakanlığı tarafından onaylanabilecek bir kişi, kuruluş veya mülk değil, Ethereum üzerinde gözetimsiz ve kendi kendini yürüten bir uygulama olduğunu savundu.

Ayrıca Beşinci Değişikliği vurgulandı ve ABD Hazinesini Anayasal hakları “gerekli süreç ve ifade özgürlüğü” ihlal etmekle suçladı. Yaptırımlar açıklandıktan sonra ünlülere ait bazı kripto cüzdanlar Tornado aracılığıyla anonim olarak gönderilen 0.1 ETH aldığı için yasaklandı.

Salı günü, otuz yıldan uzun bir süre önce kurulmuş bir dijital haklar grubu olan Electronic Frontier Foundation, ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash’e yönelik yaptırımında muhalefet havuzuna katıldığını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner