Yükleniyor...

ABD Hükümetinin Teşvik Çeklerini Göndermesi 5 Ayı Bulabilir

ABD hükümetinin koronavirüs salgını sebebi ile oluşturduğu teşvik paketinde yer alan ödemelerin gönderilmesi oldukça uzun zaman alabilir.

ABD tesvik odemelerinin dagitilmasi

ABD hükümetinin koronavirüs salgını sebebi ile oluşturduğu teşvik paketinde yer alan ödemelerin gönderilmesi oldukça uzun zaman alabilir.

Trump yönetimindeki yetkililer, milletvekillerine her uygun Amerikalıya teşvik ödemelerinin gönderilmesinin beş ay kadar sürebileceğini bildirdi. Daha önce IRS ile doğrudan para yatırma işlemi yapan Amerikalılar, 13 Nisan gibi erken bir tarihte ödeme alabilecekler. CNN’ye göre, daha sonra yapılacak ödemeler posta yolu ile gönderilecek ve kağıt kontrollerine ihtiyaç duyulacak ve bu durumdan dolayı Eylül’e kadar sürebilecek bir süreç yaşanacak.

Bazı kişiler en azından kripto cüzdanı olan kişilere ödemelerin Bitcoin (BTC) olarak yapılmasını talep ediyor. Aksi taktirde yardım alacak 55 milyondan fazla kişi olduğu düşünüldüğünde bu süreç oldukça zorlu olacak. Bitcoin dostu ödeme şirketleri Square ve Venmo, hükümete yaptıkları çağrıda, IRS’de yaşanacak yoğunluğu azaltmak ve banka hesabı olmayanlara doğrudan ödemelerin kolaylaştırılmasına yardımcı olmak istiyorlar.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’de Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, insanların acilen paraya ihtiyacı olduğunu ve teknolojinin bugün banka hesabı olmayanlar için bile var olduğuna dikkat çekti ve ABD Hükümeti’ne bırakın yardım edelim çağrısında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner