Yükleniyor...

ABD Kongre Üyesi, Gary Gensler’in Stratejisinden Endişeli

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Başkanı Gary Gensler tarafından uygulanan kripto gözetim stratejisi hakkındaki endişelerini dile getirdi.

ABD Kongre Uyesi Gary Genslerin Stratejisinden Endiseli

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Başkanı Gary Gensler tarafından uygulanan kripto gözetim stratejisi hakkındaki endişelerini dile getirdi.

Kripto endüstrisinde yaşanan büyük çöküşler ve iflaslar, gündemdeki yerini koruyor. Celsius, Voyager, Terra ve son olarak FTX, kripto piyasasının çökmesine neden oldular. Büyük kripto şirketleri olarak kabul edilen bu projeler, milyarlarca doların buharlaşmasına eden oldular. Kripto paraların benimsendiği ve önemsendiği bu dönemde, yaşanan olaylar soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Küresel çapta konuşulan en önemli konu, düzenlemelerin ve denetlemelerin artması gerektiği oldu. Tüm bu süreçlerin ortasında Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Başkanı Gary Gensler’in tutumu hakkındaki endişelerini dile getirdi.

ABD Kongre Üyesi, Gary Gensler’i Hedef Aldı

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto denetimine yönelik ayrım gözetmeyen ve tutarsız yaklaşımını hedef aldı.

Düzenlemeler ve denetlemeler yatırımcıları kötü aktörlerden korumayı amaçlarken, son zamanlardaki olaylar dikkat çekti. ABD’nin SEC tarafı, tüm bu yükü üstlendiği halde net bir çare bulunamadı. Emmer, SEC’in yaklaşımından bu nedenle endişeleniyor.

Emmer, FTX ve diğer çöküşleri dikkate alarak SEC’in bazı şeyleri gözden kaçırdığını belirtti. Endişesinin sebebi olarak bunu gösterdi. Ayrıca Emmer, Kongre’nin SEC’in gözetimi hakkındaki ayrıntıları hikayeler yoluyla öğrenmek zorunda kalmasına da değindi.

Son olarak Emmer, Gary Gensler’in halka açık ifadesini merakla beklediğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner