Yükleniyor...

ABD Kongre Üyesi Kripto Yasağını Değerlendirdi

Demokrat temsilci Brad Sherman, kriptonun yasaklanmasını isteyen görüşte olsa da bunun yakın tarihte gerçekleşmeyeceğini verdiği bir röportajda belirtti.

ABD Kongre Uyesi Kripto Yasagini Degerlendirdi

Demokrat temsilci Brad Sherman, kriptonun yasaklanmasını isteyen görüşte olsa da bunun yakın tarihte gerçekleşmeyeceğini verdiği bir röportajda belirtti.

Demokrat üyenin verdiği demeç kripto karşıtı olması sebebiyle dikkat çekti.

ABD’de Kripto Yasağı Henüz Yok

Kongrenin kripto karşıtlarından olarak tanınan Brad Sherman, Los Angeles Times’a verdiği röportajda ABD’de kripto yasağının en azından yakında gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Sherman, ABD’nin kriptonun henüz olgunlaşmamış dönemiyken önemsiz olarak gördüğünden daha erken yasaklamadığını söylüyorken şu an ise arkasında çok fazla para, güç ve lobicilik döndüğünden yasaklanamadığını belirtti.

Sherman, Los Angeles Times’a verdiği röpotajda şunları dedi:

“Yakında herhangi bir zamanda yasak getirileceğini sanmıyorum. Lobicilik ve kampanya katkıları için para işe yarar yoksa insanlar bunu zaten yapmazdı, bence bu yüzden hala kriptoyu yasaklamadık. Başta önemli olduğunu anlamadığımız için yasaklamadık ve şimdi yasaklamadık çünkü arkasında çok fazla para ve güç var.”

Birçok kripto karşıtı gibi Sherman da küçük yatırımcının dolandırılmasından endişeleniyor. Sherman, bunun ötesinde kriptonun daha sistematik bir tehdit oluşturduğuna, suçlulara ve insan hakkı ihlalcilerine olanak sağladığına hatta ABD dolarının hakimiyetini baltaladığını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner