Yükleniyor...

ABD Kongresi Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Konuşmak için Toplanıyor!

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, SEC başkanı Jay Clayton ve diğer düzenleyicilerle Bitcoin ve kripto para yasalarını görüşmek üzere 24 Eylül 2019'da bir araya gelecek.

ABD Kongresi Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Konuşmak için Toplanıyor

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, SEC başkanı Jay Clayton ve diğer düzenleyicilerle Bitcoin ve kripto para yasalarını görüşmek üzere 24 Eylül 2019’da bir araya gelecek. Toplantının ve alınan kararların kripto para piyasasını doğrudan etkilemesi bekleniyor.

Toplantıda SEC ve diğer düzenleyiciler Bitcoin ve altcoin’leri masaya yatıracaklar ve kripto paralarla ilgili gündem maddeleri ICO’lar, kripto para birimleri ve Bitcoin ETF’leri için Menkul Kıymetler Kanunu’nun uygulanması olacak.

Ayrıca görüşmelerin bir parçası da Facebook’un kripto para projesi Libra olacak. Daha önceki görüşmelerde ABD Kongresi’ndeki bazı isimler ve çeşitli yargı bölgelerindeki otoriteler parasal egemenliğe yönelik riskler karşısında Libra’ya karşı çıkmışlardı. Özellikle projenin white paper’ı ilk yayınlandığında Komite Başkanı Rep. Maxine Waters (D-CA) projenin en sert rakiplerinden biriydi.

Toplantıda Libra’nın menkul kıymet teşkil edip etmediğini diğer şeylerin yanı sıra belirlenmeye çalışılacak. Böyle bir düşünce, stablecoin projesi için başka bir yasal engel oluşturuyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Almanya ve Fransa’daki yetkililer Facebook’un kriptosunu ulusların parasal egemenliği için bir tehdit olarak adlandırdılar.

Toplantıda kripto paraların nasıl düzenleneceği konusunda net bir çerçeve oluşturulmaya çalışılacak. Toplantıda kriptoya özgü gündemde menkul kıymetler yasalarının kripto para birimlerine uygulanması yer alıyor. SEC Başkanı Jay Clayton, çoğu kripto paranın menkul kıymet olduğunu sürekli savunuyor. Bu nedenle kripto paraların geneli menkul kıymet kapsamına alınabilir. Komisyon da kayıtsız menkul kıymet teklifleri olarak kabul edilen token satışlarındaki sertliğini sürdürüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x