Yükleniyor...

ABD Kongresi Meşruiyeti Artıracak Tasarı Hakkında Çalışıyor

ABD Kongresi, blockchain’in hukuk mahkemesindeki meşruiyetini önemli ölçüde artıracak tasarıyı düşünüyor.

abd blockchain kongre yasa

ABD Kongresi, blockchain’in hukuk mahkemesindeki meşruiyetini önemli ölçüde artıracak tasarıyı düşünüyor.

Blockchain Caucus Eşbaşkanı Temsilcisi David Schweikert, blockchain aracılığıyla oluşturulan dijital imzaları federal yasa kapsamında geçerli ve uygulanabilir olarak tanıyan bir yasa tasarısı sundu. “E-imza faturası” olarak da bilinen Küresel ve Ulusal Ticarette Elektronik İmzalar Yasası, Ekim 2000’de imzalandığından beri, yoğun şekilde düzenlenmiş sektörlerde yasal belgeleri uzaktan imzalamak için kullanılan dijital imzalar, eşit derecede yasal olarak bağlayıcı olarak kabul edilmiştir. Ve kağıt üzerine mürekkeple yazılmış geleneksel imzalar olarak geçerlidir.

Temsilci Schweikert tarafından 2 Ekim’de Enerji ve Ticaret Meclisi Komitesi’ne tanıtılan H.R 8524, mevcut e-imza faturasını blockchain platformlarında oluşturulan dijital imzaları içerecek şekilde değiştirmeyi amaçlıyor:

“Küresel ve Ulusal Ticaret Yasasındaki Elektronik İmzaları, yasal etkiye ilişkin tek tip ulusal standartlar sağlamak amacıyla, söz konusu Yasanın elektronik kayıtlara, elektronik imzalara ve bir blok zinciri üzerinde veya aracılığıyla oluşturulan, depolanan veya güvence altına alınan akıllı sözleşmelere uygulanabilirliğini açıklığa kavuşturmak için değiştirmek istiyoruz.”

Herhangi Bir Federal Yasa Yok

Harvard Yasasına göre, şu anda akıllı bir sözleşmenin uygulanabilirliğini ele alan hiçbir federal yasa yok. Herhangi bir sözleşmede olduğu gibi, akıllı sözleşmelerin de uygulanabilir olması için farklı eyalet yasalarına dayanması gerekir. Kanuna göre imzalanmışsa, H.R 8524, akıllı bir sözleşmenin yasal etkisini ve eyalet sınırlarının ötesinde bağlayıcı niteliğini uygulayan tek tip bir yasal çerçeve sağlayacaktır.

24 Eylül’de, Temsilci Schweikert, “Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) yetkisi altındaki dijital emtia ticaret platformları için tek, isteğe bağlı bir ulusal düzenleyici çerçeve” oluşturacak 2020 Dijital Emtia Borsası Yasasını da tanıttı. Temsilci Schweikert, yasaların tüketicinin korunmasını geliştirmek için dijital pazarlara düzenleyici açıklık sağlaması gerektiğini söylüyor.

“Bu yasa tasarısı, federal politikamızı güncellemeye ve geleceğe yönelik korumaya devam etmek için doğru yönde atılmış büyük bir adımdır ve düzenleme çerçevemizi güçlendirmek ve şu anda var olan düzenleyici boşlukları doldurmak için meslektaşlarıma katılmaktan memnuniyet duyuyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x