Yükleniyor...

ABD Kongresi’nden Kripto için Yeni Adım

ABD Kongresi'ndeki bazı kıdemli Meclis Cumhuriyetçileri tarafından sunulan yeni bir yasa tasarısı, dijital bir token'ın bir güvenlikten emtiaya geçmesi için bir yol sağlamayı amaçlıyor.

abd kongresi

ABD Kongresi’ndeki bazı kıdemli Meclis Cumhuriyetçileri tarafından sunulan yeni bir yasa tasarısı, dijital bir token’ın bir güvenlikten emtiaya geçmesi için bir yol sağlamayı amaçlıyor.

Kongreden geçen bu tasarı, bir projenin token’larının yatırım sözleşmesi olarak nitelendirilemeyecek kadar merkezi olmadığına dair net bir tanım sunacak.

ABD Kongresi, Kripto Paralar için Yeni Bir Tasarı Tartıştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yasa tasarısı, dijital varlıkların mevcut varlıklara nasıl uyması gerektiği konusunda daha fazla esneklik ve yönlendirme sağlama çabasının bir parçası olarak sunulmuştur. Bu çaba, ABD mali yasasının Blockchain tabanlı token’ların benzersiz özelliklerine uygun bir şekilde düzenlenmesini hedeflemektedir.

184766 1245305394

Tasarının başlatıcıları olan House Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry ve House Tarım Komitesi Başkanı Glenn ‘GT’ Thompson, taslağın Meclis Demokratları ve Senato’daki muadilleriyle müzakerelerde son aşama olmasını planlamaktadır. Bu tasarı, ABD‘deki dijital varlıkların pazar yapısını düzenleyen yeni bir yasa olarak kabul edilerek, mevcut gerginlik noktalarına açıklık getirmeyi hedeflemektedir.

Ancak, diğer politika yapıcılar ve Başkan Joe Biden yönetiminden gelecek tepkiler ve yasanın geçme şansı henüz belirsizdir. ABD mali düzenleyicileri, Hazine Bakanı Janet Yellen liderliğinde, geçtiğimiz yıl dijital varlıklarla ilgili yeni yasaların çıkarılması çağrısında bulunmuşlardır. Bu nedenle, tasarının gelecekteki ilerleyişi ve kabul şansı, politika yapıcıların ve düzenleyicilerin tutumlarına bağlı olacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x