Yükleniyor...

ABD Kripto Paralara Her An Düzenleme Getirebilir!

ABD Hazine Bakanlığı'ndaki en iyi mali suçlar gözlemcisi olan Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), kripto para birimi alanı için düzenleme taslaklarına yardımcı olmak amacıyla iki kişiyi işe alıyor.

abd kripto para duzenleme

ABD Hazine Bakanlığı’ndaki en iyi mali suçlar gözlemcisi olan Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), kripto para birimi alanı için düzenleme taslaklarına yardımcı olmak amacıyla iki kişiyi işe alıyor.

CoinDesk’in haberine göre 11 Aralık’ta yayınlanan iş ilanlarında açıklanan bu Stratejik Politika Görevlileri, kripto para biriminin oluşturduğu “tehditlere” karşı “politika yanıtlarının geliştirilmesine yardımcı olacak”, finans kurumlarına tavsiyelerde bulunacak ve kripto politikası konusunda hükümet ve özel sektör genelinde işbirliği yapacak.

Listelerin zamanlaması dikkate değer. Sadece iki hafta önce Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in sektöre zarar verebileceğini düşündüğü söylemiş ve cüzdan düzenlemeleri konusunda acele edeceğine dair söylentileri körüklemişti.

Uzmanların Görevleri Ne Olacak?

İlanın yayınlandığı web sitesinde işe alınacak kripto para uzmanlarının yıllık maaşının 102.663 – 157.709 ABD Doları arasında olacağı belirtildi. İlan çıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Finansal sistemi finansal suçların suistimallerinden koruyan ekibin bir parçası olun. Ülkenin mali istihbarat biriminde hizmet verin ve Amerika Birleşik Devletleri mali sistemini suçlulardan ve terör finansörlerinden koruyun.”

İlanda işe alınacak kişilerin görevleri ise şu şekilde listelendi:

  • Kripto para birimi, sanal para birimi ve gelişen teknolojiyle ilgili yasadışı finans tehditleri, riskleri ve bu zorluklara yönelik politika yanıtlarının geliştirilmesine yardımcı olacak güvenlik açıkları için uzmanlık.
  • Finansal kurumlara danışmanlık ve diğer rehberlik de dahil olmak üzere sanal para birimi, kripto para birimi ve gelişmekte olan teknolojiyle ilgili son derece karmaşık, hassas görevler gerçekleştirmek.
  • Bir dizi kripto para birimi, sanal para birimi, gelişen teknoloji, dijital kimlik ve yasadışı finans politikası sorunları üzerinde, denetlenen ve düzenlenen kurumlar, devlet ve endüstri kuruluşları ve kanun uygulayıcı kurumlar dahil olmak üzere ortaklar ve paydaşlarla işbirliği yapmak.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x