Yükleniyor...
Sponsored

ABD, Kripto Paraların Potansiyel Güvenlik Tehditlerini Araştıracak

ABD Savunma Bakanlığı, kripto para birimlerinin potansiyel güvenlik tehdidini incelemek amacıyla kripto istihbarat firmasıyla iş birliği yapıyor.

ABD Kripto Paralarin Potansiyel Guvenlik Tehditlerini Arastiracak

ABD Savunma Bakanlığı, kripto para birimlerinin potansiyel güvenlik tehdidini incelemek amacıyla kripto istihbarat firmasıyla iş birliği yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güvenlik, ülkeler ve kripto şirketleri için en önemli konuların başında geliyor. Öyle ki güvenlik sorunları nedeniyle ülkeler yaptırımlarını artırmak zorunda kalırken, firmalar da saldırılarla karşıya geliyor. ABD de ucu her tarafa dokunabilen bu konu hakkında yeni çalışma başlattı.

ABD, Kripto Para Birimlerini Elekten Geçiriyor

ABD, kripto para birimlerinin ortaya çıkarabileceği tehdidi değerlendirmek için Inca Digital ile 1 yıllık anlaşma yaptı.

ABD Savunma Bakanlığı’nın bağımsız bir ajansı olan Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), Inca Digital’i, kripto pazarlarının nasıl çalıştığını anlamak ve ulusal güvenlik için risk oluşturabilecek dijital varlıkların yasa dışı kullanımlarını engellemeye yardımcı olmak için araçlar geliştirmekle görevlendirdi.

ABD Kripto Paralarin Potansiyel Guvenlik Tehditlerini Arastiracak 1

DARPA’nın program yöneticisi Mark Flood, The Washington Post’a verdiği demeçte şunları söyledi:

“Burada yürütülmekte olan program, kripto para birimi evrenini biraz ayrıntılı olarak haritalamayı içeriyor”

Inca Digital’in müşterileri arasında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, kripto borsası FTX ve aracı kurum Fidelity dahil olmak üzere çok çeşitli hükümet ve özel sektör şirketleri yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x