Yükleniyor...

ABD Mahkemesinden Sahte Satoshi’ye Kötü Haber

ABD'de bir mahkemede görülmeye devam eden 4 milyar dolarlık davada sahte Satoshi olarak anılan Craig Wright'ın talebi hakim tarafından reddedildi.

Craig Wright 1

ABD’de bir mahkemede görülmeye devam eden 4 milyar dolarlık davada sahte Satoshi olarak anılan Craig Wright’ın talebi hakim tarafından reddedildi. Mahkemeden davanın düşürülmesini talep eden Wright’ın talebi hakim tarafından uygun görülmedi. Dava, vefat eden kripto para geliştiricisi David Kleiman’ın mirasından Wright’ın Bitcoin (BTC) çalmasıyla açılmıştı. Artık son aşamaya gelinen davada Güney Florida Bölge Mahkemesi hakimi Wright’ın suçlamaları geçersiz sayılması için yaptığı başvurusunu reddetti.

1.1 MİLYONA VARAN BITCOIN’İN (BTC) ÇALINDIĞI İDDİA EDİLİYOR

2018 Şubat’ta görülmeye başlanan davada, davacı taraf Kleiman’ın ailesi Wright’ın Kleiman’ın 2013’de öldükten sonra yaklaşık 1.1 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i (BTC) çaldığını iddia ediyor. Ölümünden sonra Wright, Kleiman’ın mirasına ulaşarak Bitcoin servetinin elden çıkarılması konusunda aileye yardımcı olmak istediğini söylediği öne sürülüyor. Aileye göre, Wright dediğini kısmen yaptı ama söz konusu Bitcoin’leri geri iade etmedi. İadesi yapılmayan Bitcoin miktarının 300.000 adet olduğundan bahsediliyor.

Mahkeme tarafından yayınlanan belgede davacılardan tebdil talebi alındığı, değiştirilen şikayette sanığın Kleiman’ın ölümü üzerine en az 300.000 adet BTC’yi birçok yere transfer ettiği belirtiliyor. Mahkeme, Wright’ın bu hareketinin davacıları gerçek anlamda mağdur ettiğini ve bunun izinsiz bir davranış olduğunu belirtiyor. Wright’ın davayla ilgili olarak cevapsız kalan iddialara 10 Ocak 2019’a kadar cevap vermesi gerekiyor. Kripto para piyasasının sürekli birileri ile çatışan ismi olan Craig Wright’ı mahkemenin vereceği karar üzecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner