Yükleniyor...

ABD Meclis Komitesi, Taslak Stablecoin Yasasını Yayımladı

ABD Meclis Komitesi, taslak bir stablecoin yasasını yayımladı.

abd hazine

ABD Meclis Komitesi, taslak bir stablecoin yasasını yayımladı.

ABD’de kripto paraların regülasyonu ve yasaları için öz hazırlıklar sürüyor. Bununla beraber ABD Meclis Komitesi, geçtiğimiz günlerde taslak stablecoin yasası yayımladı.

ABD Meclis Komitesi, Stablecoin Yasasında Sona Geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl bir başarısızlık hikayesine imza atarak kripto sektörünü sarsan TerraUSD olayının ardından ABD’de regülasyon sesleri artmaya başladı. Bununla birlikte Meclis Komitesi bir stablecoin yasa tasarısı hazırladı ve bunu yayımladı.

ABD Meclis Komitesi, Stablecoin Yasa Tasarısı’nın ön versiyonunu yayımladı. Bu tasarı, diğer kripto para birimleri tarafından desteklenen sabit para birimlerine yönelik bir moratoryumu içeriyor. Ek olarak, bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) inceleme talebi de dahil olmak üzere stablecoin’lerle ilgili önemli düzenlemeler içeriyor.

Stablecoin

Tasarının taslak sürümünün ilk olarak Punchbowl News tarafından bildirildi. Ayrıca, USDC gibi stablecoin’ler hakkında bir duruşma düzenleneceği de açıklandı. Bu duruşma, Circle Internet Financial tarafından yayınlanan USDC’yi ve Blockchain Derneği’nden Jake Chervinsky, Columbia Profesörü Austin Campbell ve New York Mali Hizmetler Departmanı Müfettişi Adrienne Harris gibi kişileri dava sürecine dahil edecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x