Yükleniyor...

ABD Meclisi, Mayısta Kripto için Toplanacak

Temsilci Patrick McHenry, çalışılan kripto mevzuatı için mayısta toplanılacağını açıkladı.

beyaz saray

Temsilci Patrick McHenry, çalışılan kripto mevzuatı için mayısta toplanılacağını açıkladı.

Meclis Mali Hizmetler Komitesi başkanı Temsilci Patrick McHenry, kendisinin ve tarım panelinin kripto mevzuatı üzerinde çalışırken Mayıs ayında toplanacaklarını söyledi.

ABD’de Kripto Denetleme için Yasa Çıkarılacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başkan Temsilci Patrick McHenry, ABD Meclis Mali Hizmetler Komitesi ve Meclis Tarım Komitesi’nin, mayıs ayından itibaren ortak halka açık oturumlar düzenleyeceğini aktardı. Oturumların ardından önümüzdeki iki ay içinde kripto sektörünü denetlemek için yasa çıkaracağını söyledi.

kripto para 1566364

Önümüzdeki 12 ay içinde Başkan Joe Biden tarafından böyle bir yasa tasarısının imzalanıp imzalanamayacağı sorulduğunda McHenry, katıldığı bir etkinlikte bu soruya evet dedi. 

McHenry açıklamalarında şunları söyledi:

“Önümüzdeki iki ay içinde yapmayı planladığımız şey, bir anlaşmayı bildirme. Tasarı, hem menkul kıymetler hem de emtia rejimlerini ve her iki tarafta da düzeltilmesi zor olan sorunları ele alacak.”

ABD‘de geçtiğimiz yıl yaşanılan olayların ardından kripto regülasyonları oldukça gündemde. Bununla birlikte AB’de de geçtiğimiz haftalarda kabul edilen MiCa ile birlikte kripto regülasyonları dünya genelinde yaygınlaşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x