Yükleniyor...

ABD-Meksika Arasındaki Ripple Koridorunda 1 Haftada 54 Milyon Dolarlık İşlem Yapıldı

Ripple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse'un CNN ile yaptığı röportajda, günümüzde kripto paraların kullanımının ne kadar yaygınlaştığını gösteren önemli bir açıklama geldi.

Ripple XRP Genesis Blok

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse’un CNN ile yaptığı röportajda, günümüzde kripto paraların kullanımının ne kadar yaygınlaştığını gösteren önemli bir açıklama geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Garlinghouse yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük havale koridorları arasında gösterilen ABD-Meksika’ya inşa edilen Ripple koridorunda, Şubat ayının ilk haftasında sadece ABD’den Meksika’ya 54 milyon dolarlık işlem yapıldığını söyledi.

Geçen hafta Ripple (XRP) ile ABD’den Meksika’ya 54 milyon dolar değerinde işlem yapıldı. Bu, koridordaki tüm para akışı baz alındığında yüzde 7,5’e karşılık geliyor. Oran, Aralık ayına göre yüzde 3 arttı. Kısacası bu sistem çok hızlı büyüyor.

Garlinghouse’a göre bu hızlı büyüme Ripple’ın günlük işlemlerde kullanıcılara ne kadar kolaylık sağladığının bir göstergesi.

Geçtiğimiz günlerde Ripple, XRP’nin ülkede yaygınlaşması adına Meksika merkezli kripto para borsası Bitso ile ortaklık kurmuştu. Söz konusu transferler de Bitso aracılığıyla gerçekleştirildi. Bitso’nun kıdemli analistlerinden Emilio Rivero Coella yaptığı açıklamada, kripto paralar aracılığıyla yüksek miktardaki havalelerin saniyeler içinde gerçekleştirilebildiğini belirterek, Bitso kullanıcıları için de bir müjde verdi. Coella, işlem başına ödenen ücretlerin kısa süre içinde yüzde 5.62’den yüzde 2.83’ye düşeceğini söyledi.

Öte yandan Bitso kanalı ile ABD’den Meksika’ya gönderilen kripto para oranındaki bu artışın en büyük sebebi, normal şartlarda 3 ila 5 gün arasında süren işlemlerin, 90 saniyeden kısa sürede yapılabilmesi. İşlem başına ödenen ücretlerinin daha da düşecek olması işlem sayısının büyük oranda artmasına sebep olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x