Yükleniyor...

ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) İnsanları Kripto Paralara Yöneltebilecek Flaş Karar!

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bir sözcüsü, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Asya'dan alınan dolar banknotlarının en az 7 ila 10 günlük karantinaya alındığını duyurdu.

ABD Merkez Bankası Fed

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bir sözcüsü, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Asya’dan alınan dolar banknotlarının en az 7 ila 10 günlük karantinaya alındığını duyurdu.

Twitter’daki kripto para analisti Whale Panda’ya göre Fed’in aldığı bu önlem nakitsiz hayat için mükemmel bir bahane ve Bitcoin’e olan ihtiyacın nedenlerinden biri.

Dünya Sağlık Örgütü Temassız Ödemeyi Öneriyor

Fed’in aldığı önlem Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) kağıt ve bozuk paralardan yayılabilecek bakteri ve virüslere karşı tedbirlerin alınması gerektiğini söylemesi sonrası geldi. Parayla temasın ardından ellerin yıkanması gerektiğini belirten WHO, mümkünse ödemelerin temassız teknolojisiyle yapılması konusunda uyarmıştı.

Çin de Paraları Karantinaya Aldı

Şubat ayında Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kağıt paralar dezenfekte edilmeye başlamıştı.

Çin Merkez Bankasından yapılan açıklamada, Kovid-19’un daha da yayılmasını engellemek için kullanılmış banknotların “karantina altına” alındığı duyurulmuştu. Açıklamada, morötesi ışınlar ve yüksek ısıyla dezenfekte edilen banknotların 7 ila 14 gün kasalarda tutulacağı ifade edilirken, bankaların müşterilere gerektiğinde kullanılmamış yeni para verebileceği belirtilen ve “karantina altına” alınan banknotların gözlem süresi dolduktan sonra piyasaya sürüleceği kaydedilmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x