Yükleniyor...

ABD Merkezli Şirketten Büyük Bitcoin Madencilik Yatırımı!

Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren madencilik firması Maraton Patent Group, mevcut ekipmanlarına ek olarak 700 adet yeni madencilik ekipmanını faaliyete geçirdiklerini duyurdu.

bitcoin madencilik ekipmanları

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren madencilik firması Maraton Patent Group, mevcut ekipmanlarına ek olarak 700 adet yeni madencilik ekipmanını faaliyete geçirdiklerini duyurdu.

3 Haziran tarihinde yapılan duyuruya göre; Maraton Patent Group, MicroBT tarafından üretilen 700 adet Whatsminer M30S+ ekipmanını faaliyete geçirdiklerini açıkladı. Şirketin ayrıca, BitMain tarafından üretilen 1.160 AntminerS19 Pro ünitesinin teslimatını beklediği biliniyor.

Mart ayı sonunda siparişleri kabul etmeye başlayan BitMain, 24 saat içerisinde ilk Antminer S19s ve S19 Pro’yu sattıklarını açıklamıştı. Firma 1 Haziran tarihinde yaptığı açıklamada en yeni modelleri olan Antminer T19 modelinin 84 Th/s karma oranına sahip olduğunu duyurdu.

Antminer S19 Pro ise 110 Th/s’lik bir karma oranına sahip. Bu veriler ışığında Maraton Patent Group’un kontrolü altına 127.600 PH/s  eklemeyi planladığını görebiliyoruz. 700 Whatsminer M30S+’da her biri 100 Th/s karma oranına sahip ve tüm bunlar toplandığında şirket 197.600 PH/s hashrate’e sahip olmuş oluyor. Bu da madencilik endüstri açısından bakıldığında yüksek bir üretim kapasitesi olarak kabul edilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner